Tohle si platíme? Takový bulvár? Poslankyně vypěnila kvůli Fridrichové

18.05.2020 14:54

Poslankyně za hnutí ANO a členka Volebního výboru Poslanecké sněmovny Barbora Kořanová se na svém facebookovém profilu vyjádřila ke včerejší reportáži pořadu 168 hodin, v níž byla "naháněna" ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a zkoušena z anglického jazyka.

Tohle si platíme? Takový bulvár? Poslankyně vypěnila kvůli Fridrichové
Foto: Screen Xtv
Popisek: Poslankyně Barbora Kořanová v pořadu Luboše Xavera Veselého

"Jako členka Volebního výboru Poslanecké sněmovny jsem se České televize často veřejně zastávala a zastávám. Její práce je v obecné rovině dobrá, ale to, co jsem včera viděla v pořadu 168 hodin paní Fridrichové, mne dost překvapilo," poznamenala Kořanová.

Anketa

Vadí vám, že ministryně Schillerová možná neumí dobře anglicky?

7%
93%
hlasovalo: 11680 lidí

"Ministryně financí poskytla minulý týden rozhovor dvěma redakcím ČT, jeden byl živý vstup do vysílání a druhý byl pro zpravodajství. To máme dva štáby. Na Malostranském náměstí na ministryni čekal štáb třetí, zřejmě pořadu 168 hodin, který měl prostřednictvím (placeného/neplaceného?) figuranta prověřit její znalost angličtiny. V tu chvíli proběhl na ministryni doslova hon, protože ona rozhovor odmítla i vzhledem k tomu, že nebyl domluvený standardní cestou. Redaktorka, figurant a další členové štábu za ni běželi od Malostranského náměstí až k jejímu úřadu," popisuje Kořanová, co viděla v pořadu 168 hodin.

"Chápala bych takové chování od bulváru, ale má takhle jednat za peníze občanů médium veřejné služby? Má Česká televize honit politiky po Malé Straně a zkoušet je z angličtiny? Kdyby si ČT rozhovor domluvila standardní cestou a tam na ministryni začala mluvit anglicky, tak se vůči tomu nebudu ohrazovat, ale tyhle způsoby se mi tedy vážně nelíbí," dodala Kořanová.

O pořadu 168 hodin jsme psali ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

17:30 Husák byl vnímán jako elitář z kavárny. A Dubčekovi nadávají neférově. Michal Macháček se Skálou debatovali k dvojímu výročí

Letos uplynulo 30 let od smrti normalizačního prezidenta Gustava Husáka a 100 let od narození Alexan…