Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

15.06.2021 21:31

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka Karolina Stonjeková pro XTV bývalého náčelníka generálního štábu Petra Pavla s tím, že akorát utratí prostředky za kampaň. Že se blíží prezidentská volba, se podle ní dá poznat podle toho, že se v médiích častěji objevuje jméno neúspěšného kandidáta na prezidenta – ekonoma Jana Švejnara. Prezidentem ale nakonec může být někdo zcela jiný. Od Stonjekové zaznělo jméno jedné z velmi vysoce postavených žen. „Žhavé želízko,“ hodnotí komentátorka kandidátku, s níž spojila i jméno bývalého ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty.

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita
Foto: Repro YouTube
Popisek: Karolina Stonjeková

Anketa

Obáváte se o svobodu slova v České republice?

97%
3%
hlasovalo: 5576 lidí
Komentátorka si myslí, že by letošní volby mohly mít nečekané výsledky. Dostala se prý k „velice tajné analýze, která věští, že tyto volby budou mít dva černé koně“. „Jedním bude SPD, druhým bude Přísaha pana Šlachty. Mají dostat hlasů nad očekávání,“ předpovídá. Okamura má mít podle analýzy dokonce kolem 15 procent, a kdo naopak má být za očekáváním aktuálních veřejných průzkumů, je hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Analýza by nepotěšila ani Trikolóru, jelikož té předpovídá nedostatek voličů, aby se vůbec podívala do Sněmovny.

Následovalo téma covid pasů. Stonjeková míní, že je nečeká příliš zářná budoucnost a „nejspíš se bez nich neobejdeme“. „Tato bitva je prohraná,“ míní.

A kauza kolem Dominika Feriho. Ta podle ní způsobila „noc oživlých mrtvol“, jelikož se do politiky vracejí lidé, kteří v ní nepůsobili na viditelných pozicích již dlouhá léta. Reagovala tak na zprávu, že se někdejší politička a bývalá místopředsedkyně Strany zelených Kateřina Jacques vrátila do Sněmovny, byť jako asistentka poslankyně Olgy Sommerové, jež Feriho ve sněmovní lavici nahradila.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Nevynechala též prezidentskou kampaň. „Ta už dávno začala. Prezidentská kampaň přece začíná okamžikem, kdy je zvolen současný prezident. Od toho okamžiku se už rozjíždí další prezidentská kampaň. V podstatě žijeme v permanentní prezidentské kampani,“ řekla s narážkou na snahu generála Petra Pavla dostat se na Hrad v pořadu XTV.cz.

Tato snaha je však podle komentátorky už předem k ničemu. „Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje generála, že ztratí akorát peníze za kampaň. „Možná to dělá proto, že si někde přečetl, že peníze kazí charakter. Tak se jich raději zbaví. Vojáci mi nesedí do těchto funkcí. To jsou lidé, kteří nejsou zvyklí přemýšlet vlastní hlavou, to jsou lidé, kteří dostávají povely. Tady nevíme, kdo je ten úkolář,“ soudí. Ve hře jsou podle ní „jiní koně“. Myslí si dokonce, že by to mohla být vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová, a naznačila, že „Šlachta umetá cestičku“. Bradáčová by prý byla určitě žhavým želízkem.

Že se blíží prezidentská volba, se podle ní dá poznat i podle toho, že se v médiích častěji objevuje jméno neúspěšného kandidáta na prezidenta – ekonoma Jana Švejnara.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…