Topolánka stála kandidatura 18 milionů. Ze svého dal sedm a půl

28.04.2018 9:58 | Zprávy
autor: mp

Prezidentská volební kampaň Mirka Topolánka stála asi 18,1 milionu korun. Sám Topolánek do ní investoval 7,4 milionu korun, píše ČTK.

Topolánka stála kandidatura 18 milionů. Ze svého dal sedm a půl
Foto: Vít Hassan
Popisek: Mirek Topolánek

Kandidatura finalisty prezidentské volby Jiřího Drahoše na post hlavy státu stála jeho sponzory téměř 50 milionů korun. Vyplývá to ze zpráv o financování volební kampaně, které kandidáti poskytli Úřadu pro dohled nad financováním politických stran. Část uchazečů o Hrad zatím svou povinnost nesplnila, čas mají do pondělní půlnoci.

Drahoš, který prohrál v druhém kole volby s Milošem Zemanem, vykázal jako výdaje 49,97 milionu korun. Na peněžních darech dostal asi 46,7 milionu, na další asi 3,3 milionu pak vyčíslil takzvaná bezúplatná plnění, tedy třeba práci svého manažera Jakuba Kleindiensta či umístění reklam. Sám do kampaně vložil 76.300 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

18:50 Nemáte na mě vůbec nic, zuří Decroix. Kvůli bitcoinům mluví o prasárně

Spor kolem bitcoinové kauzy po trestním oznámení ministra Jeronýma Tejce dál eskaluje. Jeho předchůd…