Tržnic v pohraničí ubývá. Němci tu už tolik nenakupují

27.12.2011 17:53 | Zprávy
autor: pan

V posledních letech ubývá tržnic u hranic, tvrdí Česká obchodní inspekce. Kvůli tomu inspektoři také zabavují mnohem méně padělaných značek, a tím pádem přestali dodávat oblečení dětským domovům.

Tržnic v pohraničí ubývá. Němci tu už tolik nenakupují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

"Tržnic v posledních letech velmi výrazně ubylo, oblečení u stánkařů zabavujeme mnohem méně než v minulosti," uvedl ředitel oblastního inspektorátu České obchodní inspekce (ČOI) Marek Novák.

Především v Ústeckém kraji je výrazně patrný úbytek tržnic. Němečtí sousedé sem dříve jezdili nakupovat levnější zboží. "Odliv souvisí zřejmě s menší kupní silou, obecně odchodem mladší generace Sasů do vnitrozemí a tím, že lidé už tolik nejdou po značkách," vyjmenovával Novák.

"Navíc je pro Němce pohodlnější zajet si pár kilometrů dál do Chomutova nebo Mostu a nakoupit v teple v hypermarketu," dodal pro Němce lepší řešení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Babiš

Prosím o odpověď na otázku.Proč jedete pořád-- AntiBabiš.kDYBY TO NEMĚL VŠE OŠETŘENÉTAK BYCH VÁM VĚŘIL.Ale Vy opravdu nemáte nic jiného než mít v puse Babiše.Kolik jste toho mohli udělat ve Vaši minulé vládě a nic.Teď jedete pořád dokolečka jak by to mělo být. Děkuji za Odpověď. mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vtip Marka Ebena na Klempíře dostal nečekanou pointu

14:35 Vtip Marka Ebena na Klempíře dostal nečekanou pointu

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech slaví 80 let od svého založení a svůj 60. ročník. Na…