Uf. Tohle chystají českým dětem do jeslí. V tichosti se objevil závažný dokument

20.09.2019 19:41

Manželka konzervativního publicisty Romana Jocha, Jana Jochová, se pro Český rozhlas Plus vyjádřila o – dle jejích slov – revoluční novele v institucionální péči o malé děti. Půjde o genderismus? „Některé genderové ideoložky už nejsou ochotny připustit ani to, že biologické rozdíly v pohlaví skutečně ovlivňují lidské chování, a chtějí vychovat nového člověka už od jeslí. Ty děti ale nejsou jejich,“ uvedla.

Uf. Tohle chystají českým dětem do jeslí. V tichosti se objevil závažný dokument
Foto: archiv J. Jochové
Popisek: Předsedkyně Výboru na obranu rodičovských práv Jana Jochová.
reklama

Předsedkyně Aliance pro rodinu svůj monolog začala slovy: „Dříve těžce vybojované dětské skupiny, které se staly vítanou flexibilní službou pro rodiče na hlídání svých dětí, hodlá přejmenovat novelou zákona na jesle. Tím si šikovně zajistí právní rámec svého projektu mikrojeslí, který nyní běží v rámci experimentu.“ Pokračovala však s varováním: „Součástí jeslí ale není jenom hlídání dětí pro rodiče, kteří to potřebují, ale také Plán výchovy a péče. Ten na rozdíl od dětských skupin nabral zajímavý směr, o kterém ale ani rodiče, svěřující děti jeslím, nic netuší a který se dětských skupin zatím netýká. Po schválení novely by ovšem mohl.“

Celé vyjádření ZDE

Anketa

Souhlasili byste, kdyby prezident Zeman zastavil stíhání premiéra Babiše?

86%
14%
hlasovalo: 19709 lidí

Zmínila, že „Plán péče a výchovy v mikrojeslích“ z operačního fondu Zaměstnanost, který vznikl v roce 2017, se stal oficiální součástí příručky MPSV, jež má sloužit jako manuál ke zřizování mikrojeslí. Jochová upozornila, že i když ministryně Maláčová jesle vydává za oficiální prostředek pro hlídání dětí, kdy se potřebují ženy dostat co nejdříve po mateřské zpátky do práce, tak metodika výchovy však nemá být pouze o hlídání dětí, ale i o jasném formování dítěte. „ ... které vychází z ideologicky genderového podhoubí,“ upozornila Jana Jochová.

„Většina české veřejnosti sice pořád ještě považuje za špatný vtip, když poslední dobou i ze seriózních zdrojů slyší, jak se v zahraničí omezují a upravují klasické pohádky a že mnohé celebrity vychovávají své děti takzvaně genderově neutrálně – tedy pro jistotu svému dítěti ani neřeknou, jestli je to kluk nebo holka, ale dopřávají mu falešnou svobodu zjistit a rozhodnout se samo, čím vlastně bude,“ pokračovala. A dále zmínila, že se pak veřejnost a odborníci diví tomu, že narůstá počet dětí s nejistotou ve svou genderovou identitu. Avšak dle Jochové nám se prozatím tato situace vyhýbá, tak prý lidi pouze nad tím mávnou rukou, že se nás to nemá týkat.

Fotogalerie: - Za klima a sněhuláky

Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...
Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...
Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...
Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...
Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...
Čeští studenti se přidali k celosvětovému protestn...

„To si ovšem ještě nepřečetli oficiální ‚Plán výchovy v mikrojeslích‘, který bez jakékoli konzultace se širokou veřejností možná přejde i na dětské skupiny, pokud se tedy přejmenují na jesle. Tato metodika u nás klasické pohádky sice ještě nezakazuje a zatím jen měkce hovoří o potřebě vhodně je doplňovat pohádkami z jiných kulturních okruhů a čtením příběhů, ve kterých se už ovšem mají vyskytovat různé modely rodiny. Tím se myslí i to, že dítě má mít dvě matky nebo dva otce, jak se píše v doporučené literatuře z oficiálního lesbického nakladatelství Lepress, nebo že matka je hornice a otec ošetřovatel,“ šokovala.

A o co, že jde dál? Jochová uvedla i to, že hračky nemají být pouze pro kluky a holky a nemají se prý stavět nepřirozené hranice mezi dětmi či podporovat stereotypní vnímání, že chlapci a dívky se na něco hodí více a na něco méně. Jochová uvedla, že genderová ideologie se naprosto odtrhla od exaktních věd a prý svůj boj proti biologickému pohlaví dotahuje ad absurdum.

Anketa

Máte pochopení pro mládežníky, kteří stávkují kvůli globálnímu oteplování?

6%
94%
hlasovalo: 26731 lidí

„Některé genderové ideoložky už nejsou ochotny připustit ani to, že biologické rozdíly v pohlaví skutečně ovlivňují lidské chování a chtějí vychovat nového člověka už od jeslí. Ty děti ale nejsou jejich,“ uvedla.

Na konci svého názoru uvedla: „Aby se tato metodika stala oficiálním státním dokumentem a státní oficiální linií, měla by tomu přece předcházet nějaká společenská diskuse, a ta tedy rozhodně neproběhla. Metodika se na webu objevila v neoficiální tichosti a novelou zákona se jen bez vědomí širší veřejnosti může dotknout velkého množství dětí, jejichž rodiče o tom nebudou mít ani tušení.

Je nevyšší čas otevřít debatu, jestli toto opravdu chceme.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maďarsko: Diktatura, převrat, vystoupení z NATO? Je to jinak. ČT? Nelže, ale... Pohled zkušeného muže

13:55 Maďarsko: Diktatura, převrat, vystoupení z NATO? Je to jinak. ČT? Nelže, ale... Pohled zkušeného muže

Hungarista a historik Robert Pejša, který v Maďarsku trvale žije od roku 2010, pro server kupředudom…