Úřad na ochranu hospodářské soutěže: Rozhodnutí o malém stavebním kartelu je konečné

02.08.2016 9:07 | Zprávy

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj svým druhostupňovým rozhodnutím z 22. července 2016 věcně potvrdil správnost rozhodnutí v tzv. malém stavebním kartelu z května letošního roku. V tomto případu bylo pokutováno 12 stavebních společností za koordinaci nabídek ve výběrových řízeních na stavební práce v Jihočeském kraji a kraji Vysočina.

Úřad na ochranu hospodářské soutěže: Rozhodnutí o malém stavebním kartelu je konečné
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Při místních šetřeních úřad zajistil řadu dokumentů, které svědčí o koordinaci postupu uchazečů u 11 regionálních zakázek, např. emaily, kterými si zasílali krycí nabídkové rozpočty, nalezeny byly rovněž nabídkové rozpočty konkurentů uložené v počítači dalšího uchazeče z data předcházejícího podání nabídek. V některých případech byla zjištěna podstatná podobnost nabídek mezi uchazeči svědčící o jejich koordinaci (cenové indexy).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Kamal Farhan byl položen dotaz

Podle vás větrné elektrárny zavání dalším solárním tunelem - možná

Jak je ale možné, že je to možné? Proč legislativa nefunguje tak, aby k tunelům nedocházelo? Stejně tak je to s korupcí. Ničemu nejde zabránit asi zcela, ale přeci něco dělat můžete. Nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

18:35 Kde byli všichni ti kritici? Babiš ukázal, jak to chodilo za Černochové

„Já vám podávám ty informace, které jsou objektivní. A teďka se soustřeďte, teď uslyšíte něco, co js…