Útočník ze Štrasburku křičel Alláhu Akbar. Radikalizoval se ve vězení

12.12.2018 13:17 | Zprávy
autor: mp

Štrasburský prokurátor Rémy Heitz předstoupil před novináře a oznámil, co policie zjistila o útočníkovi, který se v úterý večer pokusil rozpoutat masakr na vánočních trzích ve Štrasburku. Podle dostupných informací po jeho řádění tři lidé zemřeli a dalších třináct osob je zraněno. Vrah bohužel policii nadále uniká.

Útočník ze Štrasburku křičel Alláhu Akbar. Radikalizoval se ve vězení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Střelné zbraně

Heitz prohlásil, že soucítí s rodinami obětí i se zraněnými občany, kteří si v sobě ponesou trauma po zbytek života. „Obětem poskytneme speciální pomoc,“ ujišťoval prokurátor. Jeho slova přinesla ČT.

Pokud jde o samotný útok, policie k němu má několik poznatků. „Máme nejrůznější svědectví, že při útoku bylo slyšet zvolání ‚Alláh Akbar‘. V Paříži začalo vyšetřování už včera a bylo zahájeno trestní stíhání proti konkrétní osobě ve spojitosti se spáchaným teroristickým útokem. Podezřelý zatím nebyl zadržen,“ pokračoval prokurátor.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…