V Alze lidí jak před Vánoci, malý živnostník musí mít zavřeno. Proč vláda přihrává kšefty velkým korporacím? Klaus junior nechápe

09.11.2020 16:08

Lídr Trikolóry Václav Klaus ml. nabádá vládu, aby otevřela malé provozovny, protože pro jejich zavření podle něj není žádný epidemiologický důvod. „Není důvod, aby vláda ničila menší a střední české živnostníky a provozovny,“ říká Klaus ml. Navíc se podle něj lidé místo toho srocují na výdejních místech on-line obchodů, což epidemiologicky také nedává smysl.

V Alze lidí jak před Vánoci, malý živnostník musí mít zavřeno. Proč vláda přihrává kšefty velkým korporacím? Klaus junior nechápe
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus ml.
reklama

„OTEVŘETE MALÉ PROVOZOVNY!“ hlásá poslanec na svém facebooku. „Není žádný epidemiologický důvod, aby vláda ničila menší a střední české živnostníky a provozovny,“ má jasno Klaus ml.

Jako příklad uvádí prodejny elektra, které musejí mít zavřeno, a tak lidé vše řeší on-line. „Když se mi minulý týden vybila baterka (E11A) do dálkového ovládání na garážová vrata, za normálních okolností bych šel do elektra u nás v ulici – malá prodejna, kde člověk málokdy potká nějakého dalšího zákazníka. To ale nyní není možné, provozovna je z nařízení vlády zavřená. Zkoušel jsem to tedy na benzínce i v normálním obchodě, neúspěšně.

Jediná možnost byla on-line,“ popisuje svoji zkušenost šéf Trikolóry. „Tak jsem objednal na Alze, vyzvednout jsem to poslal syna. Alza funguje normálně (až na to, že není možné si prohlížet vystavené zboží). Lidí osobně na výdeji zboží srovnatelně jako v prosinci před Vánocemi, rozvozem toho bude pravděpodobně ještě více…,“ dodává k příběhu Klaus s tím, že osobně je rád, že se firmě daří, ale nesmí se zapomínat ani na menší podniky.

Vládní nařízení podle něj odnášejí hlavně střední a malé podniky, ve většině právě české. „Zavřených obchodů je totiž mnoho – papírnictví, hračkářství, obchod s obuví, hodinářství, obchod s oblečením – to jsem vyjmenoval jen ty v ulici,“ vypočítává Klaus ml.

„Nechápu, proč nemohou být otevřené. S nějakým limitem, kolik může být uvnitř zákazníků, i kdyby to měl být jeden a fronta by stála venku… proč v téhle těžké době přesměrovává vláda toky peněz od malých a středních k velkým (a bohužel většinou zahraničním korporacím)?“ ptá se nakonec Klaus ml.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

20:51 Promořené Chebsko: Stříhá se u známých. Sousedi bonzují. „Stát na mě kálí!“ A strašlivá slova od bývalé zdravotní sestry. O čem se radši nemluví?

Naše minipříběhy z Chebska jsou možná banální, ale pro tuto dobu typické. Paní B., která má kadeřnic…