V Británii to opět vře. Z ministerstva totiž vyšla zpráva, že na ubytování uprchlíků půjde ještě více peněz

09.12.2016 9:41 | Zprávy

Ani konzervativní vláda premiérky Theresy Mayové se nerozpakuje posílat na migranty stovky milionů liber ročně. Terčem kritiky se stali konzervativci také pro své váhání stran vystoupení z Evropské unie. Bývalý vůdce UKIP Nigel Farage si nebral servítky.

V Británii to opět vře. Z ministerstva totiž vyšla zpráva, že na ubytování uprchlíků půjde ještě více peněz
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Súdánec přezdívaný kamarády "Delfín"

Jak píše Express, ministerstvo vnitra zveřejnilo informace, podle kterých plánuje vláda vynaložit ještě více peněz na ubytování migrantů. Vláda očekává, že se počet žádostí o azyl bude ještě zvyšovat, takže prodloužila smlouvy se třemi poskytovateli ubytování pro azylanty. Aktuálně stojí britské daňové poplatníky ubytování příchozích migrantů téměř 550 milionů liber ročně, což představuje 1,5 milionů vynaložených liber denně.

Počet ubytovacích míst dosáhl letos v březnu počtu 41 563, což je nejvíce od roku 2004, kdy ve Velké Británii vládli labouristé v čele s Tonym Blairem. Ministerstvo vnitra sice zveřejnilo, že se společnostmi G4S, Serco a Ready Home prodloužilo smlouvu do roku 2019, ale odmítlo sdělit, za jakých finančních podmínek. „Nicméně smlouva podepsaná v roce 2012 zajišťovala firmě G4S 600 až 700 milionů liber na ubytování 18 000 žadatelů o azyl,“ píše Express.

S dalším navyšováním výdajů na migraci ostře nesouhlasí strana UKIP. „V době, kdy guvernér Bank of England nám nedávno sdělil, že se životní úroveň dělnické třídy v posledních deseti letech vůbec nezvýšila, vyhazuje konzervativní vláda peníze na azylový systém, jenž byl přitom v očích průměrného voliče dávno zdiskreditován. Obzvlášť když víme, že většina osob žádajících o azyl v naší zemi jsou ekonomičtí migranti,“ uvedl expert na migraci John Bickley.

Terčem kritiky se stala vláda premiérky Mayové i pro své údajné váhání nasměrovat zemi pryč z Evropské unie, jak rozhodli voliči v červnovém referendu. Bývalý vůdce UKIP Nigel Farage tvrdí, že by bylo možné realizovat Brexit do dvou týdnů. „Brání tomu poslanci, kteří chtějí zůstat v jednotném evropském trhu. Mohli bychom přitom být venku do 14 dnů. Řekli bychom, že odcházíme a budeme s ostatními členskými státy obchodovat na základě pravidel Světové obchodní banky.“

Farage tvrdí, že šest měsíců, které uplynuly od referenda, vláda absolutně promarnila. „Kdyby si premiérka uměla bouchnout do stolu a spustila článek 50 o vystoupení z EU, celý proces by se dal dávno do pohybu. Než uplynou další dva roky, tak mezitím rozdáme Evropské unii dalších dvacet miliard liber a přijde k nám dalšího půl milionu migrantů. Vidím to jako promarněnou příležitost, vždyť všech 24 členských států EU s námi chtělo uzavřít obchodní dohodu,“ zlobí se Farage.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Bc. Filip Turek byl položen dotaz

Motoristé - Přísaha

Dobrý den pane Turku. Bude pokračovat i v dalších volbách spolupráce těchto dvou subjektů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…