V ČT bylo živo: Dobrotrusové chtějí páchat dobro za každou cenu, zuřil senátor Kubera nad zákazem kouření. Normální je nekouřit, smála se Arnoštová

09.12.2016 22:42 | Zprávy
autor: mp

Poslanecká sněmovna schválila protikuřácký zákon. V restauracích, ale nejen v nich. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a další koaliční politici zajásali. Mezi spokojené politiky patří i náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová (ČSSD), která zavítala do pátečních Událostí, komentářů České televize. Proti ní však usedl vášnivý kuřák, senátor Jaroslav Kubera. A začala mela.

V ČT bylo živo: Dobrotrusové chtějí páchat dobro za každou cenu, zuřil senátor Kubera nad zákazem kouření. Normální je nekouřit, smála se Arnoštová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Poslanci schválili protikuřácký zákon. Teď návrh zamíří do senátu, kde narazí mimo jiné i na vášnivého kuřáka Jaroslav Kuberu. A pak ho ještě bude muset podepsat prezident Zeman, který přislíbil, že tak učiní, byť se jako velký kuřák podle vlastních slov nachází ve střetu zájmů.

„Pro mě je naprosto klíčové to, že to není žádný zákon o kouření, ale je to boj s dobrotrusy, kteří chtějí šířit dobro za každou cenu. A kouřením to neskončí. Nakonec to skončí tím, že v restauracích zakážou i jídlo, vždyť jídlo je také nezdravé, podívejte se, kolik obsahuje soli – viz podávání zdravé stravy na školách,“ rozpálil se hned v úvodu Kubera. Uvedením tohoto zákona v život budou zmařeny investice za stovky tisíc korun, které museli hospodští zrealizovat, pokud chtěli vyhovět dosavadním zákonům, zuřil dál senátor. Nakonec doporučil alespoň zavedení izolovaných kuřáren, kam by nechodila obsluha, jak to ostatně navrhoval už poslanec Marek Benda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…