V ČT se prý intenzivně řeší Witowská. Její nezávislost chce probrat dokonce i radní Šarapatka

03.07.2020 9:24

Moderátorka Světlana Witowská, která se rozhodla skončit v hlavních zpravodajských pořadech České televize, nyní jedná s veřejnoprávní televizí o jiné možné pracovní pozici. Překážkou by ale mohl být její údajný nový partner, který je zřejmě aktivní v politice a dalo by se tak hovořit o střetu zájmů, píší Lidovky.

V ČT se prý intenzivně řeší Witowská. Její nezávislost chce probrat dokonce i radní Šarapatka
Foto: Repro ČT1
Popisek: Moderátorka Světlana Witowská
reklama

S informací, že novým partnerem Witowské má být údajně Petr Kolář, přišel Blesk.cz. Jedná se o bývalého velvyslance v USA a v Rusku. Nyní působí jako poradce Petra Pavla, který připouští kandidaturu v příští přímé volbě prezidenta. Ostatně i Kolář zvažoval, že se v roce 2018 ve volbě hlavy státu postaví jako soupeř obhajujícímu Miloši Zemanovi.

Podle některých radních ČT hrozí, že by mohl Witowskou její údajný aktivně politický partner ovlivňovat. „Je to problém. Není to úplně tak, aby nad tím vedení ČT mohlo mávnout rukou. Využiji svého práva a vedení televize se na to zeptám,“ sdělil Blesku Zdeněk Šarapatka, člen Rady ČT.

Witowská důrazně odmítla spekualce, že za jejím odchodem z hlavních zpravodajských relací ČT stál nový partner. „K důvodům svého odchodu jsem se opakovaně vyjádřila – chci mít dost času na svého nezletilého syna. Vedení televize bylo o mých soukromých záležitostech s předstihem informováno,“ uvedla Witowská.

„Dlouhodobě máme nastavené kontrolní mechanismy, jež střetu zájmů zamezují a také zaručují, že obsah vysílání nepodléhá rozhodnutí jednotlivce,“ upozornila Karolína Blinková, tisková mluvčí ČT.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bernd Posselt: EU nakoupila málo vakcín? Za to mohou členské státy

14:45 Bernd Posselt: EU nakoupila málo vakcín? Za to mohou členské státy

Více Evropy ve velkém měřítku, více regionality v malém měřítku, vyslovil se předák sudetoněmeckého …