V Německu se prý rozmáhá hrůza ze šmírování. Přečtěte si, co všechno jsou naši sousedé ochotni podniknout

23.08.2015 7:37

Mladí Němci mají prý strach. Projevuje se to tím, že nakupují staré psací stroje, dopisní papír a zvláštním způsobem využívají mikrovlnné trouby. Naši západní sousedé mají totiž strach z Velkého bratra a hledají cesty, jak ho obejít.

V Německu se prý rozmáhá hrůza ze šmírování. Přečtěte si, co všechno jsou naši sousedé ochotni podniknout
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

„Po špionážní aféře, kterou vyvolal bývalý kontraktor amerických tajných služeb Edward Snowden, raketově vzrostl prodej starých psacích strojů i dopisního papíru,“ píše server Aktuálně.cz s odvoláním na americký Washington Post. Otázkou je, jak obtížné může být pro tajné služby sledování klasické papírové korespondence, když ji mohou sledovat už stovky let.

To však není jediná cesta, kterou se Němci snaží obejít Velkého bratra. Po internetu se např. šíří návod, jak znehodnotit čip v občanském průkazu vložením do mikrovlnné trouby. Tyto čipy německé úřady do dokladu vkládají od roku 2010 a stále většímu počtu Němců se to nelíbí. Kdo si ale mikročip zničí, může počítat s tím, že si na něj úředníci posvítí kvůli pozměňování dokladů. Za to „ničitelům“ hrozí vysoké pokuty nebo dokonce vězení.

A proč se Němci tolik obávají Velkého bratra? Možná proto, že o sledování vědí mnohé, buď z vlády nacistů, nebo komunistů na východě země.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zkoumám, kolik peněz mají neziskovky. To byste se divili! VIDEO mladé komentátorky, která natírá i „angažovanou“ mládež

12:01 Zkoumám, kolik peněz mají neziskovky. To byste se divili! VIDEO mladé komentátorky, která natírá i „angažovanou“ mládež

Zprávám z nedávných dnů se na XTV věnovala komentátorka Karolina Stonjeková. Na přetřes přišel Brexi…