V Německu sílí problémy. Voliči Merkelovou nepotěšili

14.03.2016 6:52

Migrační krize se odrazila i na nedělních německých volbách. Protiimigrantská strana Alternativa pro Německo (AfD) předčila očekávání. Naopak CDU Angely Merkelové zažívá zklamání. Píší to dnešní MF Dnes i Lidové noviny.

V Německu sílí problémy. Voliči Merkelovou nepotěšili
Foto: wikipedia
Popisek: Německá vlajka.

AfD obsadila v Sasku-Anhaltsku druhou příčku s 20 procenty hlasů, v Porýní-Falci měla 11 procent, v Bádensku-Württembersku 12,5 procenta. CDU sice v Sasku-Anhaltsku získala 29 procent, ale v Porýní-Falci propadla s SPD, v Bádensku-Württembersku okusila rovněž porážku – předběhli ji Zelení. 

Z výsledků v těchto třech spolkových zemích sice není zatím možné odhadovat, jak dopadnou spolkové volby příští rok. I když to hlavní je zřejmé – řešení uprchlické krize je důležitým aspektem při rozhodování. Kancléřka Angela Merkelová totiž čelí už několik měsíců vzrůstající kritice kvůli vstřícnému postoji k přijímání migrantů a neochotě stanovit maximální počet běženců, které je země schopna přijmout.

Na politiku Merkelové doplatila zřejmě právě Julia Klöcknerová v Porýní-Falci. I přestože se od Merkelové distancovala, její CDU skončila druhá, za SPD Malu Dreyerové. 

„V Německu sílí zásadní problémy, které vyústily v tento volební výsledek,“ okomentovala výsledek voleb šéfka strany AfD Frauke Petryová. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

22:51 Soros a Bakala? Vím, jak to dopadne, napsal Plesl

Novinář Jaroslav Plesl ve svém facebookovém příspěvku komentuje vliv finančníka Georga Sorose v před…