V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

13.07.2020 9:21 | Zprávy

V Polsku už je jasno. Prezidentem zůstane 48letý konzervativec Andrzej Duda. Porazil svého oponenta Rafala Trzaskowskiho o přibližně 2,5 % hlasů. Jak informují SeznamZprávy, voleb se zúčastnilo 68,12 % všech voličů, sečteny jsou vpodstatě všechny hlasy. Jak také server uvádí, průzkumy velice přesně odhadly výsledky voleb. A už se ozval nářek od aktivisty Peszyńského, že Dudu propagovala církev a veřejná televize. „Pokud v Česku předáme ČT ‚jim‘, staneme se zemí bez naděje taky. Vždycky vyhrají zlí kluci. Východoevropská náruč už nás čeká,“ varoval.

V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polský prezident Andrzej Duda

Situaci, kdy proti sobě stanul Duda, který dle BBC prohlásil ideologii LGBT za horší než komunismus, a Trzaskowski, který se ve Varšavě zúčastnil pochodu Gay Pride, parafrázoval moderátor Info.cz a marketér, Tomáš Jirsa. „Je čas vypnout twitter a zítra se probudit do dne, kdy se Polsko stane zde na twitteru buď úchvatnou progresivní zemí a nadějí Visegrádu, nebo naprosto nepřijatelnou zaostalou klerofašistickou polodiktaturou,“ shrnul možné výsledky hlasování, v němž hlasoval nadprůměrný počet Poláků. Nakonec Duda zvítězil s 51,2 % hlasy.

A k výsledkům voleb už se vyjádřil profesionální aktivista Tomasz Peszyński. Je celkem zřejmé, že z vítězství Dudy radost neměl. „Polsko je maďarskou cestou do totální beznaděje. Duda měl k dispozici masivní propagandu veřejné televize a taky církev.  Pokud v Česku předáme ČT ‚jim‘, staneme se zemí bez naděje taky.  Vždycky vyhrají zlí kluci. Východoevropská náruč už nás čeká,“ hodnotil pesimisticky.

„Duda vyhrál za pomoci propagandy státní TV a církve. Díky uplácení voličů. Pokud necháme ČT ‚jim‘ bude to u nás obdobné,“ rozčiloval se aktivista i na facebooku poté, co zhodnotil výsledky krátkým: „do prdele“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

15:46 „Zapáchala Zemanem". Vyhozená diplomatka Filipi promlouvá. Některým nápadům této vlády se musela smát

Bývalá velvyslankyně České republiky v Sýrii Eva Filipi promluvila o vládě Petra Fialy (ODS). Konkré…