V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

13. 7. 2020 9:21

V Polsku už je jasno. Prezidentem zůstane 48letý konzervativec Andrzej Duda. Porazil svého oponenta Rafala Trzaskowskiho o přibližně 2,5 % hlasů. Jak informují SeznamZprávy, voleb se zúčastnilo 68,12 % všech voličů, sečteny jsou vpodstatě všechny hlasy. Jak také server uvádí, průzkumy velice přesně odhadly výsledky voleb. A už se ozval nářek od aktivisty Peszyńského, že Dudu propagovala církev a veřejná televize. „Pokud v Česku předáme ČT ‚jim‘, staneme se zemí bez naděje taky. Vždycky vyhrají zlí kluci. Východoevropská náruč už nás čeká,“ varoval.

V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Polský prezident Andrzej Duda
reklama

Situaci, kdy proti sobě stanul Duda, který dle BBC prohlásil ideologii LGBT za horší než komunismus, a Trzaskowski, který se ve Varšavě zúčastnil pochodu Gay Pride, parafrázoval moderátor Info.cz a marketér, Tomáš Jirsa. „Je čas vypnout twitter a zítra se probudit do dne, kdy se Polsko stane zde na twitteru buď úchvatnou progresivní zemí a nadějí Visegrádu, nebo naprosto nepřijatelnou zaostalou klerofašistickou polodiktaturou,“ shrnul možné výsledky hlasování, v němž hlasoval nadprůměrný počet Poláků. Nakonec Duda zvítězil s 51,2 % hlasy.

Anketa

Miroslav Kalousek nebude v příští sněmovně. Bude to jeho konec ve velké politice?

67%
33%
hlasovalo: 5449 lidí
A k výsledkům voleb už se vyjádřil profesionální aktivista Tomasz Peszyński. Je celkem zřejmé, že z vítězství Dudy radost neměl. „Polsko je maďarskou cestou do totální beznaděje. Duda měl k dispozici masivní propagandu veřejné televize a taky církev.  Pokud v Česku předáme ČT ‚jim‘, staneme se zemí bez naděje taky.  Vždycky vyhrají zlí kluci. Východoevropská náruč už nás čeká,“ hodnotil pesimisticky.

„Duda vyhrál za pomoci propagandy státní TV a církve. Díky uplácení voličů. Pokud necháme ČT ‚jim‘ bude to u nás obdobné,“ rozčiloval se aktivista i na facebooku poté, co zhodnotil výsledky krátkým: „do prdele“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“

11:51 Hořelo a až pak to bouchlo. Vrbětice: Divné FOTO. „Muničák se nepodpaluje sirkama.“

Jak dokládají dobové fotografie z Vrbětic zveřejněné serverem iDnes, areál skladu 16, kde došlo v ří…