V Příbrami dnes protestovalo asi 50 pravicových radikálů

15.02.2014 16:50 | Zprávy
autor: čtk, mp

V Příbrami se dnes odpoledne sešlo asi padesát radikálů, kteří na náměstí T. G. Masaryka asi půl hodiny protestovali proti nedodržování lidských práv, financování občanských sdružení či vládní agentury pro sociální začleňování. Na akci byly nasazeny desítky policistů, antikonfliktní tým i policejní vrtulník. Policie bude město ještě odpoledne monitorovat pro případ, že by se extremisté přesunuli do lokalit se sociálně slabými obyvateli.

V Příbrami dnes protestovalo asi 50 pravicových radikálů
Foto: Daniela Černá
Popisek: Pochod radikálů v Ostravě

„Kapitalismus patří na smetiště dějin a je třeba ho nahradit jiným, společensky spravedlivějším řádem," uvedl ve svém proslovu jeden ze členů skupiny. Radikálové kritizovali i server Romea.cz, který podle nich bagatelizuje trestné činy Romů a rozdmýchává rasovou nesnášenlivost vůči ostatním Čechům. Vystoupili i s kritikou nové vlády nebo nové ombudsmanky Anny Šabatové, která podle nich nehájí práva běžných občanů.

V okolí sociálních ubytoven naproti nemocnici ZÚNZ v Příbrami se už dnes před polednem začali připravovat na nahlášené shromáždění extremistů romští obyvatelé spolu se zástupci sdružení Konexe. „Máme tady nahlášené vlastní legální shromáždění, rezervaci těchto ulic na nějakou dobu, takže nikdo jiný si tady nemůže nahlásit shromáždění, protože už ho tady máme my," řekl ČTK mluvčí sdružení Konexe Miroslav Brož. Sdružení zorganizovalo také diskusi s obyvateli okolních domů nebo aktivity pro děti, aby nebyly traumatizované z případných rasistických útoků. Podle Brože je v příbramské lokalitě poblíž ubytoven problémem, že Romové nekomunikují s lidmi z okolních paneláků, kteří proti nim následně sepisují petice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vítek Prokop byl položen dotaz

Ústavní soud

Tvrdíte, že prezident chce, aby Ústavní soud: "stanovil vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost a aby uložil vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí." Na to jste přišel jak, že říká ÚS jak má rozhodnout? Není s...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

11:25 Tajemný Zeman: Přečtěte si pravdu o „jednom řediteli tajné služby“

Bývalý prezident Miloš Zeman s nakladatelstvím Olympia připravil reedici knihy Jak jsem se (ne)mýlil…