V dozorčí radě Českých drah sedí muž, k němuž se nikdo nehlásí. Nikdo nám nechce už týden sdělit, jak se tam ocitl. Prý to ale řešil "Járin s Radkem"

20.08.2018 14:40 | Zprávy

Dozorčí rada Českých drah zažila před několika týdny velké změny. Na zasedání řídícího výboru byl odvolán předseda spolu s dalšími čtyřmi členy. V nově jmenované dozorčí radě figuruje například i neblaze proslulé jméno Jana Štrofa, o kterém jsme již dříve informovali. Štrof se přitom problematikou dopravy, případně Českých drah doposud nezabýval. Redakce získala řadu poznatků ihned po prvním zasedání dozorčí rady 16. srpna.

V dozorčí radě Českých drah sedí muž, k němuž se nikdo nehlásí. Nikdo nám nechce už týden sdělit, jak se tam ocitl. Prý to ale řešil "Járin s Radkem"
Foto: Daniela Černá
Popisek: Radek Vondráček, předseda Poslanecké sněmovny na sedmém ročníku Moravského dopravního fóra v Clarion Congress Hotelu v Olomouci

Právě nad Štrofem se pozastavil taktéž bývalý ministr dopravy Antonín Prachař, který minulý týden v rozhovoru uvedl: „Odpolitizování dozorčí rady je jistě správné, pan Feranec měl odejít okamžitě, když se stal loni v říjnu poslancem. Nicméně pan Ťok radu odpolitizoval tak, že pana Ferance nahradil panem Štrofem, funkcionářem ANO a dosavadním šéfem kanceláře předsedy sněmovny pana Vondráčka," prohlásil pro HN Prachař.

Jeho slova vyzněla do ztracena.

ParlamentníListy.cz ovšem zajímalo, kdo Štrofa, který se nikdy nezabýval dopravou, na takto odborné místo dosadil. V potaz připadají pouze tři varianty: hnutí ANO, koaliční ČSSD a KSČM. Vzhledem k silně negativní Štrofově pověsti uvnitř socdem lze tuto stranu prakticky vyloučit. I přesto jsme většinu členů vedení oslovili, aby měli možnost se k dotyčnému zástupci státu v Českých drahách vyjádřit. Nic. Obdobné ticho bylo i v KSČM, a co je ještě překvapivější, mlčelo také hnutí ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: B. Richterová a T. A. Nový

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Už od vašeho vystoupení z vlády kritizujete ODS

Jak vám tu vaši kritiku ale věřit, protože co si pamatuji, tak jste ODS kritizovali i dřív a pak jste s ní šli do koalice. A šli byste do ní s ODS znovu? A co třeba STAN, s kterým jste dokonce společně kandidovali, a kde se její šéf schází s trestně stíhanými lidmi? To vám nevadí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Organizovaný zločin.“ Babiš rozstřelil pivo Fialy a Rakušana

7:35 „Organizovaný zločin.“ Babiš rozstřelil pivo Fialy a Rakušana

Předseda hnutí ANO a lídr kandidátky v Moravskoslezském kraji Andrej Babiš poskytl předvolební rozho…