V žádném dopise nic takového nenajdete! Dostálová sekla do Babišova auditu

07.03.2020 22:33

Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová zavítala do rádia Frekvence 1. Promluvila o koronaviru i o střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), jemuž věnovali pozornost i auditoři Evropské komise, kteří nepochybují o tom, že Babiš je ve střetu zájmů, když spolurozhoduje o evropských dotacích a současně je jako majitel Agrofertu konečným uživatelem výhod, které plynou z toho, že Agrofert dotací využívá. Dostálová trvala na tom, že Babiš ve střetu zájmů není.

V žádném dopise nic takového nenajdete! Dostálová sekla do Babišova auditu
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

77%
19%
hlasovalo: 19370 lidí
Digitální platformy budou povinně sdílet data s našimi úřady,“ oznámila Dostálová hned v úvodu pořadu. Půjde o informace z platforem jako Airbnb, kde, kdo a jak dlouho bydlí. Tyto informace budou sdíleny s cizineckou policií. Poslanecký návrh tohoto zákona půjde na konci března na vládu a do prázdnin prý bude ve Sněmovně.

Takto se bude dařit lépe kontrolovat i možné šíření koronaviru.

Pokud jde o auditní zprávy o možném střetu zájmů premiéra Babiše, Dostálová trvá na tom, že to jdou zprávy důvěrné. „Ten audit nikdy nepřišel ministrům, ten přijde přesně na ty konkrétní orgány, to znamená řídící orgány. Ani v jednom tom dopise nenajdete, že to je adresováno pro místní rozvoj nebo jakémukoliv jinému ministrovi,“ zdůraznila Dostálová s tím, že je na úřednících, aby rozebrali každou větu auditní zprávy a hájily zájmy České republiky. „A měli by to dělat bez jakýchkoliv vlivů,“ zdůraznila ještě.

Když chtěla rozhovor trochu odlehčit, prozradila, že si velmi dobře rozumí s ministryní financí Alenou Schillerovou. Sedí si prý povahově i svými temperamenty. „My jsme obě ryby, tak my jsme si hrozně sedly lidsky. My s paní ministryní řešíme i jiné věci, než jen pracovní problémy. Já bych to s dovolením nazvala přátelství. Povídání s paní Schillerovou, to je prostě oáza,“ pochvalovala si na rozhlasových vlnách.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

19:07 Co je to za hlouposti? Klaus masakroval novinářku. Tlačila na vakcíny

Exprezident Václav Klaus byl hostem moderátorky Very Renovici v pořadu Epicentrum Blesku. „Ani jedno…