V žádném dopise nic takového nenajdete! Dostálová sekla do Babišova auditu

07.03.2020 22:33

Ministryně pro místní rozvoj za hnutí ANO Klára Dostálová zavítala do rádia Frekvence 1. Promluvila o koronaviru i o střetu zájmů předsedy vlády Andreje Babiše (ANO), jemuž věnovali pozornost i auditoři Evropské komise, kteří nepochybují o tom, že Babiš je ve střetu zájmů, když spolurozhoduje o evropských dotacích a současně je jako majitel Agrofertu konečným uživatelem výhod, které plynou z toho, že Agrofert dotací využívá. Dostálová trvala na tom, že Babiš ve střetu zájmů není.

V žádném dopise nic takového nenajdete! Dostálová sekla do Babišova auditu
Foto: MMR
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

Anketa

Je Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

77%
19%
hlasovalo: 19416 lidí
Digitální platformy budou povinně sdílet data s našimi úřady,“ oznámila Dostálová hned v úvodu pořadu. Půjde o informace z platforem jako Airbnb, kde, kdo a jak dlouho bydlí. Tyto informace budou sdíleny s cizineckou policií. Poslanecký návrh tohoto zákona půjde na konci března na vládu a do prázdnin prý bude ve Sněmovně.

Takto se bude dařit lépe kontrolovat i možné šíření koronaviru.

Pokud jde o auditní zprávy o možném střetu zájmů premiéra Babiše, Dostálová trvá na tom, že to jdou zprávy důvěrné. „Ten audit nikdy nepřišel ministrům, ten přijde přesně na ty konkrétní orgány, to znamená řídící orgány. Ani v jednom tom dopise nenajdete, že to je adresováno pro místní rozvoj nebo jakémukoliv jinému ministrovi,“ zdůraznila Dostálová s tím, že je na úřednících, aby rozebrali každou větu auditní zprávy a hájily zájmy České republiky. „A měli by to dělat bez jakýchkoliv vlivů,“ zdůraznila ještě.

Když chtěla rozhovor trochu odlehčit, prozradila, že si velmi dobře rozumí s ministryní financí Alenou Schillerovou. Sedí si prý povahově i svými temperamenty. „My jsme obě ryby, tak my jsme si hrozně sedly lidsky. My s paní ministryní řešíme i jiné věci, než jen pracovní problémy. Já bych to s dovolením nazvala přátelství. Povídání s paní Schillerovou, to je prostě oáza,“ pochvalovala si na rozhlasových vlnách.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

věcná diskuze

Dobrý den, máte dojem, že se na půdě Sněmovny odehrává věcná diskuze? Já mám spíš dojem, že koalice ani diskutovat nechce, že si je jistá svou většinou a naopak opozice obstruuje (většinou až moc), aby se zviditelnila. Nějaký smysluplný dialog mezi vládou a opozicí nevidím a myslím, že je chyba na o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

21:45 Z utečeneckých táborů rakve za covidu nevynášeli. Profesor Žaloudík rozkrývá proč

V posledních letech důvěra v lékaře u části české populace značně utrpěla. Kvůli covidu se, podle bý…