VIDEO Hajlující senátoři, pověsili by vlastní mámu. Štvanice, šlapou po lidech. Karel Srp s Lenkou Procházkovou spustili těžkou palbu na senátory. Pak se strhla hádka s novinářem

17.08.2017 17:01 | Zprávy

Sobotkovi hrozí žaloba, Senát se při hlasování zachoval jako Reichstag, tedy říšský sněm. Na tiskové konferenci to dnes novinářům řekl předseda Jazzové sekce Karel Srp. Ten spolu se spisovatelkou Lenkou Procházkovou vystoupil k rozhodnutí senátorů, kteří ani jednoho z nich nezvolili do Rady ÚSTR. V závěru tiskovky došlo k ostrému konfliktu mezi jedním novinářem, Srpem a částí publika.

VIDEO Hajlující senátoři, pověsili by vlastní mámu. Štvanice, šlapou po lidech. Karel Srp s Lenkou Procházkovou spustili těžkou palbu na senátory. Pak se strhla hádka s novinářem
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Karel Srp a Lenka Procházková k Senátem zamítnuté nominaci do rady ÚSTR

Dlouholetý předseda Jazzové sekce a někdejší disident a politický vězeň Karel Srp vystoupil spolu se spisovatelkou a signatářkou Charty 77 Lenkou Procházkovou před novináři. Důvodem bylo odmítnutí jejich nominace do Rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR), kam je navrhl prezident Miloš Zeman.

Karel Srp se ve svém úvodním prohlášení vrátil ještě k předchozímu případu, kdy ho prezident republiky navrhoval za člena Etické komise pro oceňování účastníků protikomunistického odboje. Tuto nominaci odmítl premiér Sobotka s tím, že Srp je údajně nevyhovující osobou, protože byl dle předsedy vlády agentem Státní bezpečnosti.

Srp zmínil, že už dříve vyzval Sobotku, aby svá tvrzení písemně doložil konkrétními důkazy. „Pokud tak neučiní, podám na občana Sobotku žalobu,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ÚSTR , Zeman , Procházková , Srp , Jazzová sekce

autor: Radim Panenka

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary

Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…