VIDEO Koronavirus? Zrušit EU! Podřídili jsme se globální moci a teď to máme, udeřil Okamura

15.03.2020 18:34

„Evropská unie v této krizi svou absolutní nečinností a hloupou kritikou našich opatření prokázala, že je třeba ji zrušit a vrátit se k myšlence Evropy spolupracujících suverénních národních států,“ říká na videu předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Kromě kritiky Evropské unie se pustil i do sociálních demokratů a avizoval, že nepříjemnou chvíli v úterý zažije i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Po něm totiž budou ve Sněmovně chtít vysvětlit nedostatek respirátorů a dalších zdravotnických pomůcek.

VIDEO Koronavirus? Zrušit EU! Podřídili jsme se globální moci a teď to máme, udeřil Okamura
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Současná situace podle Okamury vyžaduje další kroky k zabránění šíření nákazy a zároveň budou potřeba řešení, která pomohou lidem překonat ekonomické a sociální následky současných opatření. „Musíme jednat věcně, nepolitikařit a táhnout za jeden provaz. Za hnutí SPD říkám, že udělám všechno pro to, aby Sněmovna dobré věci legislativně urychlila. Mějme optimismus a jsem přesvědčen, že současnou krizi společně zvládneme,“ započal. A poděkoval všem, kteří musejí pracovat v těchto nelehkých časech v „první linii“.

Anketa

Má opozice pravdu, že Babišova vláda selhala při shánění roušek a respirátorů?

12%
88%
hlasovalo: 19806 lidí


Následně se tázal, jak je možné, že nám chybějí základní ochranné prostředky pro lékaře a další profese nezbytné pro obsluhu země. „Ochranné pomůcky chybějí i pro občany. Musíme se ptát, jak se mohlo stát, že hrozí nebezpečí výpadku v zásobování některých léků vyráběných v Číně nebo Indii,“ řekl a zmínil, že se na to pokusí odpovědět. „Je to proto, že se vše podřizuje globálnímu zisku. Naše země podřídila zájmy svých občanů zájmům globálního zisku a moci. Nemáme definovány základní národní ekonomický zájem. Zájem v oblastech nezbytných pro bezpečnost a zdraví občanů této země. Chybí funkční vládní národní strategie pro různá ohrožení naší země,“ sčítal předseda SPD.

Dnešní situace je podle poslance rovněž tvrdou lekcí „pro všechny eurofilní popletence, kteří podporují prohloubení integrace naší země do EU až do faktického zániku naší republiky“. 

A s ostrými výhradami vůči EU pokračoval. Je ji prý „třeba zrušit“: „Evropská unie v této krizi svou absolutní nečinností a hloupou kritikou našich opatření prokázala, že je třeba ji zrušit a vrátit se k myšlence Evropy spolupracujících suverénních národních států.“ „Musí skončit naše povinnost přebírat legislativu diktovanou elitami EU,“ doplnil též.

V úterý se má podle svých slov ve Sněmovně zúčastnit schůzky s premiérem, aby spolu řešili pomoc pro lidi s výpadkem příjmů způsobeným mimořádnými opatřeními. „Je nutné projednat naše návrhy na odklad splátek hypoték, exekucí, splátek daní a odvodů pro živnostníky a podnikatele, platbu DPH až ze skutečně zaplacených faktur, možnost bezúročné překlenovací půjčky či jednorázové podpory pro pracující občany v nouzi a další rozumné kroky,“ řekl.

Od ministra zdravotnictví bude Okamurovu hnutí chtít vysvětlit nedostatek respirátorů a dalších pomůcek.

A pak předseda SPD tvrdě vyplísnil i sociální demokraty. „Na rovinu ale říkám, jestli ČSSD opět navrhne jako řešení dotaci tisíc korun na dovolenou avizovanou v médiích jako kompenzaci, tak se zeptám, jestli se už úplně nezbláznili,“ pronesl. Peníze dnes podle něho mají putovat lidem v nouzi a na zdravotnické pomůcky a materiál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…