VIDEO Marek Wollner promlouvá o Babišových médiích. Dávno se prý vědělo, jak to tam chodí

13.05.2017 14:46

Moderátor České televize Marek Wollner z pořadu Reportéři ČT nepotřeboval ani slyšet nahrávky ministra financí Andreje Babiše (ANO) a redaktora MF Dnes Marka Přibila, neboť věděl, že Babiš svá média ovlivňuje. Rozhovor s Wollnerem přinesl server Forum24.cz.

VIDEO Marek Wollner promlouvá o Babišových médiích. Dávno se prý vědělo, jak to tam chodí
Foto: archiv ČT
Popisek: Novinář a spisovatel Marek Wollner

Marek Wollner je přitom dlouhodobě na tapetě nejen u Andreje Babiše, ale i u prezidenta Miloše Zemana. Nebojí se je totiž kritizovat, za což si dokonce vysloužil označení „zkorumpovaná pakáž“ od Babiše. 

„Já jsem novinář. Čtrnáct let dělám pořad Reportéři ČT, takže celá moje profesní dráha je spojená s tímto pořadem. V dobách, kdy vládnou pravicové kabinety a my kritizujeme pravici, získáváme oblibu u levicových voličů. Ale pak těžko chápou, když se změní vláda a my znovu musíme kritizovat. Naše práce je kontrola moci,“ zdůraznil Wollner. A ohradil se proti tomu, že by byl zkorumpovanou pakáží. „Nikdy jsem nehonil peníze,“ dodal k tomu. 

„Je pro mě důležité nebýt nikdy zkorumpovaná pakáž a dělat tu práci co nejpoctivěji,“ sdělil dále Wollner. Od politiků podle svých slov slyšel spoustu hrubých slov, ale tohle je podle něj asi nejhorší. Postěžoval si také na útoky na média, které jsou bohužel, podle jeho slov, běžné. Vzpomněl v té souvislosti na různá hanlivá označení ze strany prezidenta, který však podle něj vždy kritizuje ty dobré novináře. Zmínil slova jako póvl, hnůj či žumpa.

Žádnou láskou k médiím podle něj neoplýval ani exprezident Václav Klaus. „Nyní se v hrubosti vyjadřování ujímá vedení vedle prezidenta pan Babiš,“ dodal.

Wollner se také vyjádřil k osudným nahrávkám na Andreje Babiše, které jsou tématem posledních dní. „Já jsem ty nahrávky nepotřeboval. Už za doby Sabiny Slonkové a kauzy OKD jsem viděl, že se s těmi novinami děje něco nedobrého, ale po jejím odchodu jsem zjistil, že to může být ještě horší,“ zmínil Wollner serveru Forum24.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…