VIDEO Mick Jagger se v písničce brutálně vysmál lockdownu. V krvi mu proudí Bill Gates...

17.04.2021 20:31

Legendární zpěvák kapely The Rolling Stones Mick Jagger společně s hudebníkem Daveem Grohlem ze skupiny Foo Fighters nahráli píseň, ve které se vyjádřili k aktuální situaci spojené s restrikcemi a omezeními. „Pozorujeme grafy pod lupou, ruší se všechny koncerty,“ přemítá v písni Jagger a doufá, že všechno již brzy bude jen vzpomínkou, kterou se budeme snažit zapomenout. Došlo i na vpíchnutí vakcíny a na miliardáře Billa Gatese. „Bill Gates proudí v mém krevním řečišti. Je to kontrola mysli,“ zní.

VIDEO  Mick Jagger se v písničce brutálně vysmál lockdownu. V krvi mu proudí Bill Gates...
Foto: Redakce
Popisek: Koncert Dana Landy
reklama

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16256 lidí
„Pozorujeme grafy pod lupou, ruší se všechny koncerty, falešné aplausy při fotbalu, žádné cestovní brožury, virtuální premiéry, nezůstalo mi už nic na sebe,“ načíná Jagger píseň.

A nato konstatuje, že sice nyní „hledíme zpoza vězeňských zdí“, ale předpovídá, že už brzy to všechno bude jenom vzpomínkou, kterou se budeme snažit zapomenout.

Prostor dostaly i aktuální časté činnosti v lockdownu, tedy vysedávání u televize. O ní Jagger zpívá, že mu už způsobuje lobotomii a poukazuje, že spousta lidí nyní musí trávit kvůli práci či škole čas na Zoomu (služba pro videohovory) či se snaží učit vařit, přičemž padne i nějaký ten drink. „Myslím, že jsem přibral... Dám si další drink a pak vyčistím kuchyňský dřez,“ zazní.

Poté naráží na mnohé bláznivě znějící zprávy šířící se o vakcínách po sociálních sítích a na odpírače změn klimatu. „Píchnutí vakcíny, Bill Gates proudí v mém krevním řečišti. Je to kontrola mysli, země je studená placka a nikdy se neohřívá... Arktida se změnila na rozbředlý sníh,“ zaznívá.

A na závěr doufá, že nenormální stav skončí, vrátíme se zpátky do všedního „ráje“ a opakuje, že vše bude jen vzpomínka, kterou se budeme snažit zapomenout.

„Chtěl jsem se podělit o tuto píseň, kterou jsem psal, když jsem se konečně dostal z lockdownu s trochou tolik potřebného optimismu – díky Davu Grohlovi za skladbu na bicí, basu a kytaru,“ komentoval Jagger song pod videem.

Hudebně se k lockdownu vyjadřují i někteří čeští umělci. Nejvíce se proti krokům vlády a restrikcím ohradil zpěvák Daniel Landa ve svém songu „Blanický manifest“, kde vystoupil společně se zpěvákem Josefem Vojtkem ze skupiny Kabát, zakladatelem skupiny Divokej Bill Vaškem Bláhou, zpěvákem Čechomoru Františkem Černým a s dalšími umělci.

Zpěváci v klipu ze začátku roku slíbili, že „nebudou držet huby“. A aktuální situaci shrnuli dosti pochmurně. „Kde skončí hrdý občan státu, kterého právě smetli k zemi? Svoboda, oběť atentátu, možná se sejdem za mřížemi. Slyšíte nás, my nejsme děti, už toho máme plný zuby!“ vyjádřili se ve své písni.

Ještě zkraje loňského podzimu pak vzbudil rozruch i rapový song od rapera Michajlova a Daniela Vardana, který si také nebral příliš servítky. „Češi maj v piči, hlavně že jsou plný výklady s pivem, Babiš je zkurvysyn, hlavně že jste ho vítali s klidem,“ ozývá se v rapovém protestsongu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

21:30 „Pí*a, pí*a, pí*a. Kur*a, to se mi ulevilo.“ Novotný utržený ze řetězu. Pustil se do Benešové. Poslal jí i smsku

Řeporyjský starosta Pavel Novotný pro ostré slovo nejde nikdy daleko. Tentokrát si vzal na paškál mi…