VIDEO „Roušku, roušku, nasaď si tu roušku!“ Němci si dělají legraci z „odmítačů“. Takto dopadl jeden z nich

20.09.2020 15:35

Jestli jste si mysleli, že odmítači roušek to mají v Česku těžké, tak vás nyní vyvedeme z omylu. V Německu vzniklo video, které si přímo z takových lidí dělá legraci a odstrkuje je až na okraj společnosti. Odmítač roušek musí ve videu snášet mučení od svých spoluobčanů či jíst jídlo z popelnice. Má ho na svědomí komediální skupina Bohemian Browser Ballet.

VIDEO „Roušku, roušku, nasaď si tu roušku!“ Němci si dělají legraci z „odmítačů“. Takto dopadl jeden z nich
Foto: Repro Twitter @Bini_Guttmann
Popisek: Demonstrace proti koronavirovým opatřením v Berlíně

„Byl jsem úplně normálně v obchodě a vtom na mě někdo zakřičel, že si mám zakrýt ústa,“ popisuje protagonista videa, odmítač roušek Petr. „Vyděsil jsem se, tady jde o porušování lidských práv, mučení, teroristické mučení,“ říká Petr.

Dále je ve videu popisováno, že prý z 83 milionů obyvatel Německa 86 % věří, že rouška pomáhá proti šíření koronaviru. „Petr tak patří k pronásledované menšině,“ ironizují autoři videa. „Petr má hlad, bez roušky ale nesmí do obchodu,“ a v záběru je v té chvíli vidět Petra, jak vybírá popelnici.

Anketa

Bojíte se COVIDu-19? (Ptáme se od 16.9.2020)

41%
59%
hlasovalo: 21085 lidí
„Nesmím jezdit autobusem ani vlakem, to taky nejde, takže do práce musím pěšky 11 kilometrů,“ popisuje Petr trable odmítače roušek. „Nebudu to nosit. Jasně, prý to má chránit životy, ale jsou nějaké životy víc než moje svoboda?“ ptá se.

Celé video končí s nápisem „Zastavte mučení“. Počin byl očividně vytvořen, aby ironizoval boj některých lidí proti rouškám. Je vidět, že i tak seriózní a vážný národ, jako jsou Němci, má smysl pro humor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

4:46 „Ty hyeno, ty bezpáteřní *****. Flušeš lidem do obličeje. Už jsi byl za Zemanem ve špitále, ty *****?!“ Vystrčil dostává vzkazy. My je všechny máme

Předseda Senátu, držitel mnoha politických funkcí, zástupce ODS Miloš Vystrčil, se ještě ani neprobr…