VIDEO U Okamury to vřelo: Ze štábu vyhodili novináře. Akreditaci sebrali i PL. Redaktorka ČT dělala problémy

21.10.2017 14:56

Server Info.cz přinesl informace o tom, že hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury odmítá vpustit do svého volebního štábu některé novináře. Ať už novináře serveru Info.cz nebo České televize. Původně sice tito novináři dostali akreditaci, ale ta jim byla zrušena s tím, že zmíněná média jen špiní Tomia Okamuru a SPD. Akreditace ovšem byla zrušena i redaktorovi ParlamentníchListů.cz.

VIDEO U Okamury to vřelo: Ze štábu vyhodili novináře. Akreditaci sebrali i PL. Redaktorka ČT dělala problémy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Ve volebním štábu SPD Tomia Okamury to hodně vře. Dochází zde ke střetům mezi politiky této strany a novináři.

„V minulých dnech jsme Vám potvrdili akreditaci pro přístup do volebního štábu SPD. Vzhledem k aktuálním příspěvkům na Vašem serveru Vás informujeme, že vedení SPD tuto akreditaci ruší. S médii a novináři, kteří hnutí SPD pouze účelově špiní, dehonestují a manipulují s fakty zájem spolupracovat nemáme,” sdělila k celé situaci Andrea Dupová, mluvčí poslance SPD Radima Fialy. Stejné oznámení o zrušení akreditace doputovalo i redaktorovi ParlamentníchListů.cz.

Do prostor volebního štábu SPD se nedostali ani novináři serveru Seznam Zprávy.cz nebo reportérka České televize Markéta Dobiášová. Na to, že se do štábu nedostala ani redaktorka ČT, upozornila na sociální síti Twitter novinářka Českého rozhlasu Zdenka Trachtová. „A další vyhozená novinářka ze štábu SPD. Tentokrát z ČT. Akreditaci prý nedostala, odmítá odejít a dožaduje se vysvětlení," napsala dáma.

Se zlou se potázali také novináři domu Economia Zdeňka Bakaly.

Akreditaci nedostali pouze tři novináři, hájí se SPD

Hnutí Svoboda a přímá demokracie neudělila akreditace do volebního štábu třem médiím, dalších 70 naopak akreditaci dostalo, řekl novinářům místopředseda Radim Fiala. Hnutí se dnes ke konfliktům s novináři ve volebním štábu nehodlá vyjadřovat, v příštích dnech chce vydat tiskovou zprávu, kde situaci vysvětlí.

"Teď to nebudu komentovat. Odpovědi k celému incidentu dostanete v příštích dnech v tiskové zprávě," řekl Fiala. Podle něj to není tak, že akreditaci nedostali novináři, kteří píšou o hnutí špatně.

 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…