VIDEO Varovná střelba, létající kameny, padající ploty... Velmi drsná protiuprchlická demonstrace v nizozemském městě

21.12.2015 16:58 | Zprávy

V Nizozemsku došlo k největším protestům proti přijímání uprchlíků za poslední dobu. Celkem dva tisíce demonstrantů vyrazilo do ulic v obci Geldermalsen, protestovat proti výstavbě zařízení pro uprchlíky. Policie tak musela dav rozhánět varovnými výstřely. Informuje The Guardian.

VIDEO Varovná střelba, létající kameny, padající ploty... Velmi drsná protiuprchlická demonstrace v nizozemském městě
Foto: archiv T. Jirsa
Popisek: Imigranti v Makedonii

Minulou středu došlo v nizozemském městě Geldermalsen nedaleko Utrechtu k protiuprchlické demonstraci. Účastnilo se ji zhruba dva tisíce lidí a policisté museli vystřelit několik varovných výstřelů, aby demonstranty rozehnali. Údajně nedošlo k žádným vážným zraněním,14 lidí ale bylo zatčeno.

Demonstranti protestovali proti výstavbě azylového centra ve městě, jež má 27 tisíc obyvatel. Situace vyeskalovala až do fáze, kdy zhruba stovka demonstrantů zbořila ploty, vnikla na pozemek radnice a házela předměty po policistech, zatímco skandovala protiuprchlická hesla.

V průběhu demonstrace se totiž konalo setkání městské rady, která výstavbu centra řešila. Jednání však muselo být z bezpečnostních důvodů přerušeno, jelikož se demonstranti snažili dostat do budovy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT ustřihla Pavla. Dostal citlivou otázku, odpověď nikdo neslyšel

21:00 ČT ustřihla Pavla. Dostal citlivou otázku, odpověď nikdo neslyšel

Prezident Petr Pavel byl během návštěvy Japonska dotázán, proč Česká republika dosud nepodpořila mez…