VIDEO Země stojí, a slunce se točí kolem ní. Islámský učenec vám teď názorně předvede, že nic jiného není možné

26.07.2015 9:21

Internetem koluje video představující islámskou vzdělanost. Ta je na něm zastoupena učencem, který věřícímu odpovídá na zvídavý dotaz, jak je to se vzájemným vztahem země a slunce a jejich případným otáčením. Z přednášky je mimo jiné možné se dozvědět, že země stojí a slunce se otáčí kolem ní, což je vysvětleno jednak verši z Koránu a jednak pozoruhodnou názornou ukázkou, kterou jste ve škole dozajista neviděli.

VIDEO Země stojí, a slunce se točí kolem ní. Islámský učenec vám teď názorně předvede, že nic jiného není možné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letnou za ministerstvo vnitra svolali muslimové modlitbu (arabsky salát). Protestovali tak proti zásahu policie minulý pátek

„Je zde dotaz, zda se země pohybuje, nebo stojí na místě,“ čte islámský učenec z papírku na jakémsi setkání se studenty podle všeho v Saudské Arábii. A následně celý zeměpisný problém náležitě objasňuje na videu, které již několik měsíců úspěšně koluje internetem.

„Je pravdou, jak popsali naši učenci Imám Ibn Baz a šejk Saleh Al-Fawzan, že země se nehýbe,“ zahájila autorita výklad. Tuto pravdu lze podle něj nalézt v textech Koránu, a navíc i věcně dává smysl.

Téma vesmíru později ještě rozvinul: „V Koránu je dostatek důkazů, že slunce se otáčí okolo země.“ To je podle učence jednoznačné, bez ohledu na to, co se říká na Západě. „Zápaďáci ukazují všechny možné teorie, ale my muslimové také máme své teorie a své mozky,“ uzavřel výklad.

NA VIDEO SE PODÍVEJTE ZDE

Pak se rozhodl geocentrickou koncepci demonstrovat na praktickém příkladu. „Představme si, že třeba poletíme do Číny,“ vyzval posluchače a následně začal vše prakticky demonstrovat. „Říkáte, že se země otáčí? Takže když se letadlo ve vzduchu zastaví, může se Čína k němu sama přiblížit? Kdyby se země opravdu otáčela, musela by se Čína přiblížit k letadlu. Mám pravdu nebo ne?,“ usmál se spokojeně.

„No a pokud by se země otáčela jiným směrem, tak by to letadlo nikdy nedoletělo do Číny, bez ohledu na to, jak dlouho by letělo,“ pokračoval v argumentaci. Nakonec zakončil: „Dokud se bude Čína otáčet, nikdy tam nedorazíte,“ završil argumentaci.

Druhým zásadním argumentem podle něj je, že Alláh hovořil o „nebeském obydlí pro anděly“. Bylo prý specifikováno, že tento dům je postaven v „sedmém nebi“. A prorok Mohhamed navíc řekl, že co spadne z nebe, to spadne do Kaaby. „Ale kdyby se země otáčela, nespadlo by to do Kaaby,“ namítal učenec, a vše publiku názorně demonstroval. Muselo by to spadnout někam jinam podle toho, jak by země zrovna byla k nebi natočená. Z toho je prý zcela zřejmé, že země se prostě otáčet nemůže.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

8:18 Nejsou zváni! Okamura vyhnal štáb ČT, lidé se přidali a pískali. Velké dusno

Konfliktem s pracovníky České televize skončil další předvolební jarmark SPD. Novináři si zblízka na…