Vakcíny z další dodávky budou příští týden směřovat do krajů

28.12.2020 6:37

Dodávka dalších 19.500 dávek vakcíny proti covidu-19, která by měla do Česka dorazit příští týden, bude určena i pro regionální nemocnice. Ve svém videu na facebooku to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

Vakcíny z další dodávky budou příští týden směřovat do krajů
Foto: pixabay.com
Popisek: Očkování - ilustrační foto
reklama

Téměř 3000 dávek dostane Fakultní nemocnice Ostrava (FNO), protože v Moravskoslezském kraji je nejhorší situace ohledně hospitalizací i počtu lidí vyžadujících intenzivní péči, dodal.

Očkovat vakcínou od firem Pfizer a BioNTech, která je zatím jediná registrovaná pro použití v Evropské unii, se začalo dnes ve čtyřech pražských a dvou brněnských nemocnicích. Babiš byl prvním, kdo se nechal očkovat v pražské Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN).

Do ČR v sobotu dorazilo prvních 9750 dávek vakcín, v příštím týdnu by to mělo být dalších 19.500 kusů, řekl Babiš. „Tato dodávka už bude rozdělena mezi jednotlivými kraji. Hlavně půjde dodávka do FNO, která by měla dostat 2925 dávek,“ uvedl Babiš. Vysvětlil to tím, že situace v Moravskoslezském kraji je v rámci ČR nejhorší. Upřesnil, že v prosinci a lednu by celkově Pfizer měl dodat do Česka 355.875 dávek.

Občany požádal Babiš o trpělivost, protože se nejdřív musí očkovat zdravotníci a lidé, pro které znamená covid-19 největší riziko. „Potom přijdou na řadu další,“ uvedl. Systém rezervací bude podle něho stejný jako v případě aktuálních antigenních testů a v lednu by měl být spuštěn na webu Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

14:31 „Hezky jste se to naučila nazpaměť, tak teď já!“ V ČT se strhla neuvěřitelná rvačka Maláčové s Pekarovou. Moravec musel zasahovat

V první hodině nedělních Otázek Václava Moravce proti sobě zasedly tři dámy – předsedkyně TOP 09 Mar…