Varování: Policie se islamizuje

17.03.2016 9:14 | Zprávy
autor: pro

Bývalý dlouholetý redaktor deníku Le Monde Yves Mamou ve svém textu publikovaném americkým think-tankem Gatestone Institute popisuje nárůst islamizace mezi příslušníky francouzské policie a armády. Někteří ze zradikalizovaných příslušníků ozbrojených složek se dokonce svými názory veřejně chlubí na sociálních sítích.

Varování: Policie se islamizuje
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci na cestě k tunelu pod kanálem La Manche

Podle utajené zprávy protiteroristické jednotky působící pod ministerstvem vnitra se na začátku loňského roku nacházelo na území Francie 8250 islamistů, což představuje nárůst 50 % v porovnání s rokem předchozím. „Někteří z těchto islamistů odešli bojovat do Sýrie pod vlajkou Islámského státu, jiní se infiltrovali do společnosti, včetně policie a ozbrojených složek,“ tvrdí Yves Mamou a odvolává se přitom na uniklé důvěrné informace z oddělení veřejné bezpečnosti, které publikoval list Le Parisien.

Zpráva zahrnuje případy 17 policistů, jejichž názory se zradikalizovaly v letech 2012–2015 a tito policisté přijali za svůj radikální islám. „Někteří z nich dokonce otevřeně odmítli chránit synagogy nebo uctít minutou ticha zemřelé, kteří se stali oběťmi teroristických útoků. Jedna z policistek přímo na Facebooku označila svoji uniformu za špinavý hadr a utírala si do ní své ruce.“

Obdobný problém se dle zjištění francouzského novináře týká také armády. Není prý sice přesně známo, kolik muslimů působí v ozbrojených složkách, ale podle odhadů rozhodně nepůjde o zanedbatelné množství. „Již v roce 2013 varoval plukovník Pascal Rolex ze zásahové jednotky DPSD před nárůstem radikalizace. Od teroristického útoku na redakci Charlie Hebdo a židovský košer obchod v Paříži se v médiích objevilo hned několik zpráv o radikalizaci příslušníků francouzské armády,“ uvádí Mamou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…