Váš plyn už nechceme, řekla Francie Američanům. Ti mají obrovské problémy

11.05.2016 15:26

Francie začala projednávat naprostý zákaz dovoz břidlicového plynu z USA. Nejeden politik se totiž vyjádřil, že je naprosto pokrytecké mít zákaz pracovat s břidlicovým plynem a nechat si jej dovážet odjinud. Těžba břidlicového plynu je totiž podle francouzských zákonů nešetrná k životnímu prostředí. Informuje web OilPrice.com

Váš plyn už nechceme, řekla Francie Američanům. Ti mají obrovské problémy
Foto: pixabay.com
Popisek: Těžba zemního plynu - ilustrační foto

Francouzská média osočila vládu z pokrytectví, což donutilo ministryni energetiky Segolene Royalovou přijít s návrhem na naprostý zákaz dovozu břidlicového plynu z USA.

Některým francouzským poslancům se totiž nelíbí, že USA vyváží do Evropy zemní plyn, který je ze 40 % tvořen právě plynem břidlicovým, což v očích některých zákonodárců odporuje francouzským zákonům, které práci s tímto druhem plynu zakazují.

Vláda k tomu čelí tlaku ze strany ochránců životního prostředí, kteří po ní chtějí nejen zákaz frakování, ale také brojí proti tomu, aby se do Francie takový plyn odkudkoliv dovážel.

Celý text zde

„Je to naprosté pokrytectví,“ řekl Paul Reynard, mluvčí organizace Stop Shale Gas. „Hydraulické frakování je ve Francii zakázáno za účelem vyhnutí se znečištěni, ale přitom kupujeme břidlicový plyn odjinud, čímž trestáme cizí obyvatelstvo.“

„Nezajímají nás ostatní. Nebudeme si znečišťovat vlastní rybník, ale cizí ano.“

Frakování je ve Francii zakázáno již od roku 2011, a to z důvodu ochrany životního prostředí. Podle uniklé zprávy francouzských médií se však vláda pokouší najít vhodnou alternativu.

V Evropě je pouze hrstka zemí, které se aktivně podílejí na získávání břidlicového plynu. Jsou mezi nimi Dánsko, Polsko a Velká Británie.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …