Váš plyn už nechceme, řekla Francie Američanům. Ti mají obrovské problémy

11.05.2016 15:26 | Zprávy

Francie začala projednávat naprostý zákaz dovoz břidlicového plynu z USA. Nejeden politik se totiž vyjádřil, že je naprosto pokrytecké mít zákaz pracovat s břidlicovým plynem a nechat si jej dovážet odjinud. Těžba břidlicového plynu je totiž podle francouzských zákonů nešetrná k životnímu prostředí. Informuje web OilPrice.com

Váš plyn už nechceme, řekla Francie Američanům. Ti mají obrovské problémy
Foto: pixabay.com
Popisek: Těžba zemního plynu - ilustrační foto

Francouzská média osočila vládu z pokrytectví, což donutilo ministryni energetiky Segolene Royalovou přijít s návrhem na naprostý zákaz dovozu břidlicového plynu z USA.

Některým francouzským poslancům se totiž nelíbí, že USA vyváží do Evropy zemní plyn, který je ze 40 % tvořen právě plynem břidlicovým, což v očích některých zákonodárců odporuje francouzským zákonům, které práci s tímto druhem plynu zakazují.

Vláda k tomu čelí tlaku ze strany ochránců životního prostředí, kteří po ní chtějí nejen zákaz frakování, ale také brojí proti tomu, aby se do Francie takový plyn odkudkoliv dovážel.

Celý text zde

„Je to naprosté pokrytectví,“ řekl Paul Reynard, mluvčí organizace Stop Shale Gas. „Hydraulické frakování je ve Francii zakázáno za účelem vyhnutí se znečištěni, ale přitom kupujeme břidlicový plyn odjinud, čímž trestáme cizí obyvatelstvo.“

„Nezajímají nás ostatní. Nebudeme si znečišťovat vlastní rybník, ale cizí ano.“

Frakování je ve Francii zakázáno již od roku 2011, a to z důvodu ochrany životního prostředí. Podle uniklé zprávy francouzských médií se však vláda pokouší najít vhodnou alternativu.

V Evropě je pouze hrstka zemí, které se aktivně podílejí na získávání břidlicového plynu. Jsou mezi nimi Dánsko, Polsko a Velká Británie.  

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

soudní proces

Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Další články z rubriky

Obavy z Bradáčové: Chce být žalobcem, soudcem i katem

6:51 Obavy z Bradáčové: Chce být žalobcem, soudcem i katem

Nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová prý aspiruje na sloučení funkce žalobce, soudce i kata. Š…