Ve slezském Bílovci hlásí dostatek dezinfekce i roušek. Pomoc nabízí i místní farář

12.04.2020 11:01

Město Bílovec ve Slezsku zakoupilo dostatečné množství dezinfekčního přípravku na ruce a povrchy, každá rodina si tak v pátek 10. dubna a následně i v sobotu 11. dubna mohla zdarma vyzvednout půl litru přípravku v místní hasičské zbrojnici. V sobotu byla dezinfekce distribuována i do okolních obcí Bravinné, Stará Ves, Ohrada, Výškovice Lubojaty a Lhotka.

Ve slezském Bílovci hlásí dostatek dezinfekce i roušek. Pomoc nabízí i místní farář
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec
reklama

„Chceme, aby se naši občané maximálně chránili a dodržovali veškerá doporučení, ale k tomu potřebují mít dostatek ochranných prostředků. Roušek máme díky dobrovolníkům Roušky Bílovci dostatek, za což jim děkujeme. Lidé se však stále potýkali s nedostatkem dezinfekce na ruce i na povrchy. Proto jsme se rozhodli jim pomoci i s tímto a zakoupili jsme dostatečné množství toho přípravku, který jsme poskytli občanům Bílovce i místním části zdarma. Zájem byl velký, přesto lidé disciplinovaně dodržovali potřebné dvoumetrové odstupy, což velmi kvituji. Kromě toho již třetí týden pravidelně dezinfikujeme všechny autobusové zastávky a samozřejmě i většinu městských prostorů, kde se lidé musejí pohybovat,“ řekla starostka města Bílovce Renata Mikolašová.

Asi nejtěžší chvíle prožívají v současnosti pečovatelky, zaměstnanci, a hlavně klienti Domova pro seniory v Bílovci, kteří jsou zcela odstřiženi od svých blízkých. A ani v době největšího křesťanského svátku nemohou opustit zdi domova.

„Zdejší pečovatelky jsou zcela úžasné! Umožnily klientům videokonferenci, prostřednictvím níž mohli komunikovat se svými rodinami, bylo to velmi emotivní. Mimo toho nafotily klienty se vzkazy rodinám a fotky předaly. A vytvořily zde i nádhernou velikonoční atmosféru, kterou korunovaly výborné velikonoční perníčky od paní Římanové,“ dodala starostka. Ta také nejen klienty Domova pro seniory, ale i občany Bílovce i místních částí informovala začátkem pašijového týdne o tom, že přestože se plánované mše ve Farnosti Bílovec neuskuteční, lidé mohou meditovat doma s podporou místního faráře Lumíra Tkáče.

Foto: Jiří Velký, město Bílovec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

20:47 Na Babiše se sesypali doslova všichni! Za vyznamenání pro úředníka. Prý už ztratil veškerou soudnost

Senioři starší 80 let, kteří si přejí být očkováni proti covidu, se tento pátek registrovali do vlád…