Vedení Prahy zuří: Multifunkční politik Čižinský zablokoval jednání, učitelé základních a mateřských škol nedostanou peníze na své platy

26. 4. 2018 16:47

Zastupitel Jan Čižinský, který je zároveň poslancem, starostou Prahy 7 a vlastníkem dalších mnoha funkcí, zablokoval čtvrteční jednání pražského zastupitelstva. Pokoušel se o to od samého začátku a nakonec se mu to, podle hnutí ANO i s pomocí Matěje Stropnického, také povedlo. Jednoznačně podle vyjádření zneužil svého přednostního práva na vystoupení, které má jako poslanec a jednání o důležitých věcech v rámci zastupitelstva nedal vůbec šanci.

Vedení Prahy zuří: Multifunkční politik Čižinský zablokoval jednání, učitelé základních a mateřských škol nedostanou peníze na své platy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání zastupitelů hlavního města. Zastupitelé projednávali mimo jiné výstavbu trasy metra D nebo rozdělení peněz vybraných z hazardu městským částem

Čižinský hned na začátku rokování odmítl hlasovat pro schválení programu a společně s Matějem Stropnickým dokonce celé jednání ukončili. Zastupitelstvo mělo rozhodnout například o osudu Libeňského mostu, který byl bodem číslo jedna.

Čižinského hrubé chování kritizuje i primátorka Adriana Krnáčová. „Je nepřípustné, aby pan Čižinský takto hrubě zneužíval svého poslaneckého mandátu a blokoval důležitá rozhodnutí týkající se Prahy. Nejde mu ani tak o Libeňský most, ale o své maximální zviditelnění. Pokud by se opravdu choval v zájmu Pražanů, jak stále opakuje, pokusil by se tu věc řešit uvnitř koalice, což se ale nestalo. Já můžu upřímně říct, že mě kvůli Libeňskému mostu v poslední době neoslovil,“ řekla primátorka.

K situaci se vyjádřil i zastupitel Patrik Nacher, který se minulý týden stal lídrem pražské kandidátky ANO do podzimních voleb.

„Svým jednáním neoddálil jen rozhodnutí týkající se Libeňského mostu, ale i mnoho dalších důležitých rozhodnutí, na jejichž přípravě spoustu lidí dlouhou dobu pracovalo. Zablokoval přidělení peněz na posílení platů učitelů základních a mateřských škol o 300 milionů korun, ale i finanční prostředky na protidrogovou prevenci na školách. Na programu dnešního zastupitelstva bylo dokonce i schválení prostředků na rekonstrukci Václavského náměstí a kvůli jejich neschválení hrozí, že se rekonstrukce pozdrží,“ říká zastupitel Patrik Nacher (ANO).

„Podle nás se jedná o jednoznačné porušení koaliční smlouvy a po Trojkoalici budeme chtít vysvětlení, proč jejich dva zastupitelé hlasovali tak, jak hlasovali. Svým jednáním nezablokovali jen projednávání Libeňského mostu, ale i řadu dalších zásadních rozhodnutí, týkajících se chodu města,“ uzavřel předseda zastupitelského klubu ANO Michal Hašek.

Poslanec, starosta a zastupitel Čižinský dlouhodobě usiluje o získání stovky tisíc podpisů, které jsou nutné pro kandidaturu hnutí Praha sobě v podzimních volbách na magistrát. Doposud se mu to ale nepodařilo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

20:55 Jaromír Soukup má dost slibování politiků. Zakládá hnutí LIST a vstupuje do politiky

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup ve své televizi oznámil, že zakládá politické hnutí Li…