Vezměte cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům, napsal. A policie ho obvinila z nenávisti

15.03.2018 10:42

Vezměte cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům. Tak burcoval válečný veterán Martin Zapletal občany na demonstraci na pražském náměstí Jiřího z Poděbrad. Nyní jej policie obvinila z podněcování k nenávisti. Píše o tom server iDnes.cz.

Vezměte cepy a vidle proti vlastizrádcům a muslimům, napsal. A policie ho obvinila z nenávisti
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Veterán z misí v Kosovu a Kuvajtu Martin Zapletal

Zapletalovi v současné době hrozí až dva roky vězení. Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu však chce proti zahájení stíhání podat stížnost. On sám totiž tvrdí, že vyzýval jen k obraně proti islámu.

K události došlo 17. listopadu loňského roku, kde se Zapletal účastnil Občanského shromáždění za svobodu a práva České republiky. Tehdy měl občany vyzvat, aby měli připravené cepy, sudlice a vidle. „Nikdy nebudete vědět, kdy je budete potřebovat a bojujte za tuhle vlast a postavte se všem, kteří vedou tuhle vlast do záhuby,“ podotkl Zapletal na demonstraci. Nebo alespoň to tvrdí policie. Podle ní měl Zapletal i cep s sebou, zdvihl jej při proslovu. Na něm měl uvázanou vlajku České republiky. 

Zapletal nemá prvně pletky s policií. V roce 2016 byl obviněn z výtržnictví, když vystrčil pozadí na projíždějící americký konvoj. Následně se také v roce 2016 převlékl za arabského šejka a na olomouckých vánočních trzích vykřikoval Alláhu Akbar. 

Původní text ZDE.

Sám se však nyní hájí na facebookovém profilu: „Je to hotové... Obvinění za veřejné podněcování k nenávisti k náboženství... Následně jsem se pokoušel zkrátit výslech, kdy jsem byl vyslechnut jako obviněný. Takže k soudu to půjde... Máme mlčet... Máme trpět jako ovce, vedené na porážku... Nesmíme se vyjadřovat, bránit, ani stavět na odpor!!!“ je zklamaný Zapletal.

Fotografie usnesení najdete ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

21:20 „Zrůdný nápad z ministerstva“ – jde o děti. Žádné přirovnání není moc silné, zní z Trikolóry

Zrůdnost rozdělování školáků, nesmyslná premisa, že neočkování tvoří nebezpečí a zbavování se odpově…