Vláda zasáhla v pravý čas, míní náměstek ministra Hegera

14.09.2012 22:40 | Zprávy
autor: mp

Náměstek ministr zdravotnictví Richard Polák dal v pořadu Události, komentáře České televize jednoznačně najevo, že jeho šéf Leoš Heger přistoupil k vyhlášení prohibice v pravý čas. Nebylo možné ji vyhlásit dříve. Existuje ale i možnost, že se na Česko navalí nová vlna arbitráží.

Vláda zasáhla v pravý čas, míní náměstek ministra Hegera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vodka "velejemná"

"Jsem přesvědčen, že vláda zasáhla v pravý čas. Na jedné straně jsme kriminalistům poskytli prostor k šetření případu a na straně druhé jsme zamezili šíření nebezpečného stavu," uvedl náměstek.

Dalším hostem pořadu byl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS), který nikoli poprvé uvedl, že vyhlášení prohibice je plně v kompetenci ministra zdravotnictví, že k němu přikročil poté, co zjistil, že se nebezpečné nástroje distribuují i v kamenných obchodech a on sám jako ministr zemědělství s opatřením souhlasí, neboť lidské zdraví staví na první místo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

13:29 Hrozivý případ. Cyril Svoboda popsal vážné selhání Lipavského

Bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda v bilančním komentáři pro ParlamentníListy.cz tvrdě hodnotí p…