Vládní rozkol: Pán psovi, pes ocasovi, napsal Schwarzenberg. Poche udeřil na Babiše s Orbánem

03.09.2018 13:02

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg sleduje, jaké tance předvádí sociální demokracie kolem jmenování ministra zahraničí Babišovy vlády a nevěří tomu, jaký si ČSSD šije z ostudy kabát. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, jak dění kolem Ministerstva zahraničí nabírá na obrátkách. Ozval se dokonce sám Miroslav Poche (ČSSD), který ukázal prstem na komunisty.

Vládní rozkol: Pán psovi, pes ocasovi, napsal Schwarzenberg. Poche udeřil na Babiše s Orbánem
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Karel Schwarzenberg na křtu knihy spisovatele Pavla Kohouta
reklama

Sociální demokracie měla v pátek rozhodnout, jak to bude dál s Ministerstvem zahraničí. Jak dlouho ho ještě povede šéf strany Jan Hamáček, který je současně ministrem vnitra. A zda bude ČSSD trvat na tom, že jejím kandidátem na ministra je i nadále europoslanec Miroslav Poche.

Poche by byl zřejmě rád, aby se situace kolem MZV nějak vyřešila. Minulý týden sám vyzýval k tomu, aby strana rozhodla, co bude dál. A Jan Hamáček rozhodl. Pravil, že se tím strana bude zabývat až po komunálních volbách. Podle Karla Schwarzenberga tím jen podpořil dojem, že ČSSD má ve vládě z ostudy kabát.

„V pátek jsem v rozhovoru s panem Foldynou v České televizi poznamenal, že sociální demokracie a pan Hamáček jsou už na ústupu a vzdají se před prezidentem všeho, co chtěli. Jenom, aby ta ostuda byla menší, tak to lidem sdělí až po volbách, aby poslední voliči sociální demokracie nebyli tak zhnuseni z politické hry, která se v těchto dnech odehrává. Jak jsem kolegu pochopil, jsou sociální demokraté odhodláni kapitulovat před prezidentem, ale nechtějí, aby to bylo zjevné před volbami," konstatoval Schwarzenberg.

Jenže do celé situace podle čestného předsedy TOP 09 vstoupil ještě premiér Andrej Babiš (ANO), který rozboural plán sociální demokracie na zachování tváře. Oznámil, že Poche nezvedá pověst Ministerstva zahraničí k výšinám, jemně řečeno, a členem vlády prostě nebude.

Sám Poche za pravděpodobným nejmenováním vidí komunisty. Rýpl si i do Babiše.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To neví ani Kubal. Pravda o Písařovicové. Podprsenka, podpatky, kožená bunda

13:54 To neví ani Kubal. Pravda o Písařovicové. Podprsenka, podpatky, kožená bunda

Daniela Písařovicová se loučí s prací moderátorky v ČT. Diváci se s ní shledají až v květnu na DVTV.…