Vládo, vy*er se na to a udělej toto... Klára Samková přišla s návrhem. Jde o nás všechny

02.04.2020 10:25

Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu vyjádřila k návrhu vlády ohledně prodloužení nouzového stavu. Vláda chce prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, jak navrhl krizový štáb. Platil by do 11. května. O návrhu rozhodne příští týden Poslanecká sněmovna.

Vládo, vy*er se na to a udělej toto... Klára Samková přišla s návrhem. Jde o nás všechny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková
reklama

„Nemám problém s tím být v nouzovém stavu do půli května. Za rozhodnutími vlády v ohledu zdravotním stojím a souhlasím s nimi. Z hlediska ekonomického však vláda páchá národní vraždu. Způsoby refundace mzdy jsem četla třikrát a moje dva doktoráty to nepobraly. Co jsem to říkala o tom zjednodušování? Furt nic? Prostě 15 litrů každému dospělému, 5 000 dítku helicopter money a nazdar bazar... v databázích maj úplně všechno. (...) Takhle si zahltí úřady práce minimálně do konce roku a všichni se z toho pos...“ poznamenala Samková.

A navrhla také zjednodušení. „Milá vládo, vyser se na ty nařízení a udělej tak, aby každý dostal čistá ruka 15 litrů po dobu, co bude nouzový stav. Děckám po pětilitru. A nedělej Zagorku, budeš to mít za nějakých 40 giga a bez papírování. Nedělej, že je nemáš. Máš,“ napsala. 

Klára Samková na Facebooku v minulých dnech také zkritizovala odpůrce premiéra Andreje Babiše (ANO) a epidemiologa Romana Prymuly. Prý tato kritika pochází z tábora intelektuálů. „Tak já si ti dovolím, drahý národe, něco připomenout,“ uvedla.

Anketa

Podporujete Jana Hamáčka? (Hlasování od 2.4.2020)

37%
63%
hlasovalo: 17948 lidí

„V těchhle kecech mají tito tak zvaní intelektuálové přímo historickou tradici. Vrcholné české (a pochopitelně i slovenské) intelektuální elity, kulturní i politické, zklamaly ve všech pro stát rozhodných okamžicích. Buď kvůli své neschopnosti nebo ideologické (sebe)zahleděnosti, kdy ideologie dostala absolutní přednost před hledáním pravdy a hloubáním o skutečných příčinách a skutečných důsledcích. (A už vůbec neexistovala ochota čelit pravdám nepříjemným a navíc, nedaj Bože, za to nést zodpovědnost!) O všech těchto dobách bylo napsáno mnoho knih, ale tomu skutečnému backgroundu se autoři vyhnuli. (Znám jednu knihu, která ne: Jan Horník: ‚Proč holocaust: Hitlerova vědecká mesianistická vražda‘.) Např. stačí ukázat na peripetie, v nich se rodil český stát, na první roky po 1945, na Únor, kdy se hrálo o republiku a ‚demokratičtí ministři‘ se věnovali v Paříži nákupu kožichů pro své dámy, bezradnost pražského jara – a o tzv. sametu nemluvě,“ napsala.

Dodala, že má rozečtenou knihu od historika Paula Johnsona, která se jmenuje právě intelektuálové. Shrnula její krátkou anotaci:

„...ve své nejslavnější knize brilantně analyzuje nejhorší z lidských chorob – intelektualismus – a dočkal se za to četných kontroverzí, poněvadž se pokaždé najde zástup potrefených: Na životě a díle známých osobností, jako jsou Rousseau, Shelley, Marx, Ibsen, Tolstoj, Hemingway, Russel, Brecht, Sartre, Mailer, Chomsky a další, ilustruje britský historik ono zvláštní přesvědčení (polo)vzdělanců, že jsou povoláni rozumět všemu: morálce, politice, ekonomii, náboženství, filosofii, ba i smyslu dějin a řádu světa. Ze svých amatérských představ vytvoří světonázor, jako by si ani neuvědomovali, že lidské vědění je omezené a odbornost v jednom ohledu nezaručuje autoritu v disciplíně odlišné.

Co ale u hlasatelů nového a lidštějšího světa překvapí nejvíc, jsou časté morální debakly, a místy až monstrózní podlost, jíž se vyznačuje jejich soukromý život, V dalekosáhlých plánech na zlepšení podmínek lidstva jako celku totiž dočista zapomněli na konkrétní lidi – především na své nejbližší...“

Je to tedy prý jako vždycky. „KECY, PRDY, KULIČKY,“ napsala Samková doslova. Babiš tak jako Prymula jsou nomenklaturní kádři. Jejich kritikové jsou však něco jako nesmrtelnost chrousta a sójové latté. „Jo, a nemyslete si, že se strefuju jen do těch levicových intelektuálů. Ti tak zvaně pravicoví, kteří už dávno zapomněli na něco, čemu se říká soucit, laskavost, shovívavost, ti, kteří mají pohrdání pro ty, co mají IQ méně než 120, ti, kteří vypráskali z tzv. ‚pravicových‘ programů svých stran sociální věci, a TÍM vyklidili pole ultralevici, ti v tom jedou taky. Jděte se klidně, pravičáci i levičáci, vycpat. Pospolu. Kecy si vezměte s sebou,“ zakončila advokátka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …