Vondra: Polsko se Ruska bojí, Německo chce obchod, Francie to chce řídit a Španělsku je to jedno

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte si více v tomto článku.

26.04.2021 8:41 | Zprávy

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) konstatoval, že potom, co všechno vyšlo najevo o výbuchu ve Vrběticích z roku 2014, je politika Miloše Zemana, která se staví vstřícně k Rusku a k Číně, už v troskách. Když už se se svým projevem opozdil o 7 dní, udělal by podle Vondry Zeman lépe, kdyby už raději mlčel úplně. Vondra věnoval pár slov i reakci EU na útok ve Vrběticích a popsala odlišné pozice Polska, Německa a Španělska.

Vondra: Polsko se Ruska bojí, Německo chce obchod, Francie to chce řídit a Španělsku je to jedno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexandr Vondra

Alexandr Vondra má za to, že prezident Miloš Zeman zklamal. Zklamal jako nejvyšší představitel země, na jejímž území operovali dva agenti ruské armádní rozvědky a kteří stáli za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích, při kterém zemřeli dva čeští občané.

Miloš Zeman ve svém nedělním vystoupení nastínil několik otázek, jenže podle Vondry nemá správný prezident v takové situaci klást otázky, nýbrž národu nabízet odpovědi.

„Jeho řeč byla záludná. Místo jasných slov jsme slyšeli jen takové MOŽNÁ. Říkal jsem několikrát, že v této velké geopolitické hře potřebujeme spojence, protože trumfové karty sami v ruce – jako menší stát v konfrontaci s asertivní velmocí – nemáme. Prezident svým vystoupením pozici státu jen oslabil. Teď se právem mohou ostatní ptát, jak to tedy je. Prezident má nabízet národu odpovědi, ne klást otázky,“ konstatoval Vondra v rozhovoru pro Reflex.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Petr Kulhánek byl položen dotaz

Ministr Kulhánek: Nedostatek bydlení neustále roste

To je naprostá pravda, nemyslíte ale také, že naprosté selhání této vlády, když jste 4 roky u moci a výsledek je takový, že přibývá nedostatek bydlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

16:15 Černé na bílém: EU si platí své novináře, aby „vyšetřovali“ její kritiky

Novináře, kteří se navenek prezentují coby nezávislí, platili nejen Američané. Investigativní organi…