Vražda Němky uprchlíkem: Vyjádřila se Merkelová. Stojí za přečtení

06.12.2016 7:38 | Zprávy

Německo se stále nevzpamatovalo ze šoku, který způsobilo znásilnění a vražda mladé studentky z Freiburgu rukou afghánského uprchlíka. Včera se k této tragické události vyjádřila v pořadu veřejnoprávní televize ARD dokonce i kancléřka Angela Merkelová.

Vražda Němky uprchlíkem: Vyjádřila se Merkelová. Stojí za přečtení
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová

Merkelová se přitom k jednotlivým případům trestné činnosti uprchlíků zásadně nevyjadřuje. Příliš empatie nebyla schopna ve svém ojedinělém vystoupení vyjádřit ani obětem po sérii teroristických útoků letos v létě. „Tato vražda je děsivá a mé myšlenky jsou s rodiči dívky,“ uvedla Merkelová ve včerejším pořadu ARD Tagesschau. Zle jazyky hovoří o tom, že k vraždě studentky Marie Ladenburgerové se vyjádřila jen proto, že dívka pomáhala uprchlíkům a byla dcerou úředníka EU.

Merkelová nicméně opět nezapomněla varovat před odsouzením všech migrantů, kteří přicházejí nejenom do Německa, ale celé Evropy. „Pokud se ukáže, že za znásilnění a vraždu nese odpovědnost afghánský uprchlík, je samozřejmě třeba tento čin odsoudit stejně jako každou jinou vraždu a velmi jasně vše pojmenovat. Nicméně nelze z této vraždy plošně obviňovat všechny uprchlíky,“ uvedla Merkelová pro ARD.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Michal Šmarda byl položen dotaz

Neuvažujete o založení nové levicové strany?

Když se SOCDEM zaprodala komunistům, nemyslíte, že je tu pro novou stranu prostor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chtěli vědět, kdo na Hradě řeší milosti. Nic. Ticho. A podezření

20:05 Chtěli vědět, kdo na Hradě řeší milosti. Nic. Ticho. A podezření

Spolek Šalamoun se již dlouho zastává těch, kteří byli podle jeho zkoumání odsouzeni nespravedlivě. …