Vrchní velitel Doněcké oblasti vyhlásil válku ukrajinské armádě

12. 5. 2014 15:40

Vůdce slavjanských vzbouřenců Igor Strelkov, který je podle ukrajinských i ruských médií agentem ruské vojenské rozvědky, se v pondělí stal „vrchním velitelem" Doněcké oblasti. Vyhlásil fakticky válku ukrajinské armádě a požádal Rusko o vojenskou pomoc. Uvádí to dekret podepsaný „lidovým gubernátorem" oblasti Pavlem Gubarevem.

Vrchní velitel Doněcké oblasti vyhlásil válku ukrajinské armádě
Foto: youtube.com
Popisek: Hořící Dům odborů v jihoukrajinské Oděse

„Lidovou republiku" v Doněcké oblasti do nedělního hlasování řídili proruští aktivisté Andrej Purgin a Roman Ljagin, kteří ale podle serveru Ostrov vliv na řízení akcí separatistů ztratili. Přičinil se o to prý Sergej Zdriljuk zvaný Abver, pomocník faktického šéfa separatistické domobrany ve Slavjansku Igora Strelkova. Strelkov, jehož pravé jméno je Igor Girkin, je podle ukrajinského i ruského tisku plukovníkem ruské vojenské rozvědky GRU.

Aktivista Ljagin odmítl ohlásit výsledky voleb. Nejspíš poté přišel o svůj post

Ljagina, který působí jaké šéf doněcké volební komise, prý Zdriljuk v neděli naléhavě žádal, aby výsledky referenda okamžitě vyhlásil. Podle dosavadních informací doněckých vzbouřenců se prý v oblasti pro odtržení od Ukrajiny vyslovilo téměř 90 procent hlasujících. Ljagin odmítl ohlásit výsledky bezprostředně po uzavření volebních místností a o svůj post údajně přišel.

Informace ukrajinského serveru nelze ověřit z nezávislého zdroje. Doněčtí separatisté v pondělí nicméně oznámili, že konečný výsledek nedělního hlasování bude ohlášen později, než se předpokládalo. Výsledky lze vzhledem k napjaté situaci v oblasti čekat až odpoledne, uvedla volební komise bez dalšího vysvětlení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

19:53 Drtinová, Veselovský a Šídlo kázali studentům: Ten "alternativní pohled" často znamená lež. Pak se posmívali Soukupovi, že mu jeho média ekonomicky zkolabují

REPORTÁŽ Politici vždy zasahovali do médií, ale dnes je to ještě sofistikovanější. Záleží na autocen…