Vy jste věděl předem, že nemáte šanci? Tvarůžková v ČT dusila Vokřála z ANO otázkami ke sjezdu

18.02.2019 21:42 | Zprávy
autor: nab

Vládní hnutí ANO má po sněmu a před sebou nové plány. Jeho předseda Andrej Babiš chce „malý stát, který neotravuje lidi“. Kam chce vlastně hnutí ANO patřit a komu se chce zavděčit? O tom přišel do pondělního Interview na ČT24 diskutovat s moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou bývalý brněnský primátor a místopředseda hnutí ANO Petr Vokřál.

Vy jste věděl předem, že nemáte šanci? Tvarůžková v ČT dusila Vokřála z ANO otázkami ke sjezdu
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Petr Vokřál, ANO

Na úvod znovuzvolený místopředseda hnutí ANO Vokřál dostal otázku, co podle něj současnému hnutí ANO chybí. „Hnutí ANO nechybí nic, samozřejmě...,“ pustil se do odpovědi Vokřál, načež ho Tvarůžková zarazila s poznámkou, že takto dokonalá je opravdu málokterá politická strana nebo hnutí. „Tak asi nebudu druhý den po sjezdu kritizovat hnutí, ve kterém bych měl další dva roky vykonávat místopředsednickou pozici,“ krčil s úsměvem rameny Vokřál.

Doplnil, že hnutí má před sebou jistě mnoho práce a chce se věnovat řadě témat, která v rámci projevů již jasně jeho představitelé definovali. „Určitě následující dva roky budou hodně zajímavé,“ míní.

Na post prvního místopředsedy nakonec Vokřál nekandidoval, udržel si jej tedy nadále Jaroslav Faltýnek. Tvarůžkovou zajímalo, jestli Vokřál předem věděl, že nemá šanci. Celé jí to přijde divné. „Není to divné. První místopředseda musí být pravou rukou předsedy, být mu blízko, mít přístup do Poslanecké sněmovny a poslaneckého klubu. Já tyto předpoklady v současné době nesplňuji,“ vysvětlil Vokřál, proč dal přednost v této funkci Faltýnkovi.

Moderátorce připomněl, že to, že není více kandidátů na takové vysoké funkce, je věc předsedy. „Víte, a úspěšné týmy se přece nemění. Pořád se jen opakuje téma Babiš jako jediný kandidát, ale on sám zmínil i řadu sněmů ODS a partají, kde také nemají protikandidáty,“ uvedl.

Tvarůžková ale zareagovala s tím, že se ptá na hnutí ANO, a ne na ODS. Vpálila mu, že na rozdíl od ODS hnutí ANO o sobě hlásá, jak je jiné. „Z našeho pohledu Babiš splňuje pozici silné osobnosti, která hnutí táhne. Jsme přesvědčeni o tom, že bez Babiše by hnutí nezaniklo, ale jeho pozice je taková, že nevidíme důvod, proč bychom ji měli měnit,“ zdůraznil Vokřál.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Hodnocení EU

Proč když hodnotíte EU, naše členství, zmiňujete jen pozitiva? Podle vás je vše zalité sluncem? U jiných stran jako třeba STAN to chápu, ale u ODS? To už jste stejně prounijní? Dřív jste nebývali a byli jste podle mě racionální, což už v případě EU u vás neplatí, což mě mrzí. Nechápejte mě špatně, j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Transka Ježíš, rasista Aristoteles a další klauniády. Kulturní válečníci v knize, která asi shoří

4:45 Transka Ježíš, rasista Aristoteles a další klauniády. Kulturní válečníci v knize, která asi shoří

„Máme-li věřit archeologům křivd spojených s dekolonizačním hnutím, reprezentuje Kant jen dalšího ob…