Výbuch klimatického summitu v Egyptě? Timmermans hrozí odchodem EU

19.11.2022 18:58 | Zprávy

Na ekologickém summitu COP27 v Egyptě došlo k roztržce. Místopředseda Evropské komise (EK) odpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans oznámil, že než uzavírat na summitu nějakou špatnou dohodu, že bude lepší neuzavírat žádnou.

Výbuch klimatického summitu v Egyptě? Timmermans hrozí odchodem EU
Foto: Repro Youtube
Popisek: Bývalý místopředseda Evropské komise Frans Timmermans

Na summitu v egyptském Šarm aš-Šajchu to v jednu chvíli začalo vřít. Zástupce Evropské unie, místopředseda Evropské komise (EK) odpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans dal v jednu chvíli najevo, že než špatnou dohodu, že bude možná lepší neuzavírat dohodu žádnou.

Znepokojily nás některé věci, které jsme slyšeli a viděli za posledních 12 hodin,“ uvedl zástupce EU a dodal, že cílem unijního bloku je udržet „při životě“ cíl omezit oteplování planety pod 1,5 stupněm Celsia. Na Timmermansova slova upozornila ČTK.

Český zástupce toto stanovisko potvrdil. „Z COP27 potřebujeme dobré výsledky. Musíme stavět na výsledcích z Glasgow, ne je bourat. To, kam se vyvíjejí výstupy konference, nám de facto zabouchne dveře pro udržení cíle 1,5 stupně Celsia, který jsme společně přijali v Paříži a který tento týden znovu stvrdila G20,“ uvedl Jan Dusík, vládní zmocněnec pro mezinárodní jednání o klimatu a vedoucí české delegace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Ondřej Lochman, PhD. byl položen dotaz

Kde máte nějakou jistotu, že se teď ODS bude chovat jinak?

Tvrdíte, že požadujete, aby byl váš náměstek na ministerstvu spravedlnosti o všem informován. Jak toho ale budete chtít v praxi dosáhnout, když teď byl evidentně obcházen? Jaké záruky máte nebo budete požadovat, že se dostanete ke všem informacím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prezident nemá co diktovat, vzkazuje Konečná na Hrad. Rozhodují občané, a ti už toho mají dost

13:02 Prezident nemá co diktovat, vzkazuje Konečná na Hrad. Rozhodují občané, a ti už toho mají dost

Jana Bobošíková a Kateřina Konečná na jednom pódiu. Tak vypadala tradiční nedělní tiskovka STAČILO! …