Vyřazení Rohanové bylo v pořádku, vzkázal Rychetský. Bez rozsudku, přes rádio

10.01.2023 18:41 | Zprávy
autor: čtk

Ústavní soud (ÚS) podle webu iROZHLAS.cz nevyhověl stížnosti Denisy Rohanové, prezidentských voleb se tak s konečnou platností účastnit nebude. Web informaci zveřejnil s odkazem na vyjádření předsedy soudu Pavla Rychetského. Oficiálně soud zatím výsledek nevyhlásil ani neoznámil.

Vyřazení Rohanové bylo v pořádku, vzkázal Rychetský. Bez rozsudku, přes rádio
Foto: archiv D. Rohanová
Popisek: Prezidentka České asociace povinných (tedy dlužníků) Denisa Rohanová

Radiožurnálu, který cituje web iROZHLAS, zamítnutí oznámil předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

Generální sekretář soudu Vlastimil Göttinger rozhodnutí nekomentoval. „Musíme nejprve informovat účastníky řízení, teprve potom média,“ řekl. Oficiálně soud výsledek oznámí pravděpodobně ve středu, uvedl už dříve vedoucí odboru vnějších vztahů a protokolu ÚS Pavel Dvořák. 

Rohanová o rozhodnutí ÚS neměla krátce po 17.00 žádné informace. Postup soudu označila za nestandardní a vyjádřila údiv nad tím, že média byla informována dříve než ona.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Tvrdíte, že míříte do příští vlády

S kým? Myslíte, že ANO volby nevyhraje? Vyhrává je přeci už několik volebních období. Nebo uvažujete i o tom, že byste s ním šli do koalice? A podle čeho soudíte, že se do vlády dostanete? Váš poslední volební výsledek nebyl až takový zázrak, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

18:42 „Fajn strejda.“ Jurečka šokoval přirovnáním Turka

Marian Jurečka se dal do srovnávání politických osobností a míní, že za své působení v politice nepo…