Výzvy k zavraždění redaktorů Respektu: Policie to odložila, Eriku Taberymu to vadí

30.04.2018 10:47 | Zprávy

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery ve svém komentář uvedl, že v případě, že někdo vyzývá k likvidaci redaktorky nebo redaktora Respektu, magazín to nepřechází, ale předává policii.

Výzvy k zavraždění redaktorů Respektu: Policie to odložila, Eriku Taberymu to vadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Tabery

„V Česku máme naštěstí širokou svobodu slova. Dokonce tak, že tu mnohdy neplatí ani slušné vychování, natož politická korektnost. Je tu zkrátka možné říct cokoli. Rozmáhá se i představa, že také lež je vlastně jen jiný názor, takže má právo na prostor v médiích. Absurdní představa, ale tomu se dá čelit jedině argumentací, nikoli nějakým legislativním krokem,“ zmínil Tabery. Redakce však podle něj nyní poznala, že v Česku není všem zřejmá ani hranice, jde-li o hrozbu násilím.

  • Původní text ZDE.

„Po vraždě slovenského novináře jsme se rozhodli k jinému přístupu. Pokud někdo vyzývá k likvidaci některé z novinářek či některého z novinářů, už to nepřecházíme, ale předáváme policii,“ řekl Tabery. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Fakt chcete povolit eutanazii i 14 letým dětem?

A to by o ní jako rozhodli sami, na rodičích by nezáleželo? Zajímavé také je, že trestně právní odpovědnost třeba snížit nechcete, ale tohle byste 14-ti letým povolili, nepřijde vám to absurdní a těžký hazard se životy dětí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

8:15 Policejní stát. Na Brity poštvali detektivy za kritiku migrace

Velká Británie je policejní stát. Stalo se to, před čím varoval Orwell. Novinář Michael Shellenberge…