Vždyť je to skoro straník! Komunistický ředitel. Internet žije „Babišovým seniorem“

9.5.2022 7:11 dop. | Ze sítí

Ještě na počátku prosince 2021 stále platilo, že Česku vládne Andrej Babiš (ANO). Spolu s ČSSD vládl 8 let. A půl roku po tom, co ho voliči ve sněmovních volbách odstavili od moci, Česko zaplavili billboardy s nápisem, že „za Babiše bylo líp“. Babiš tvrdí, že lidé, kteří kampani propůjčili tvář, jsou stateční, protože se neváhají vzepřít údajně nastolené antibabišovské náladě. Ukazuje se však, že minimálně „první statečný“, kterého Babiš ocenil, není člověk stojící mimo politiku, nýbrž horlivý sympatizant hnutí ANO.

Vždyť je to skoro straník! Komunistický ředitel. Internet žije „Babišovým seniorem“
Foto: Facebookový profil Andreje Babiše
Popisek: „Za Babiše bylo určitě líp,“ říká důchodce naštvaný na vládu

Před pár dny celé Česko zaplavily billboardy s nápisem „Za Babiše bylo líp“. Místopředsedkyně ANO Alena Schillerová v jedné z nedělních Partií na CNN Prima News tvrdila, že kampaň vznikla spontánně. Z dopisů, které lidé píšou jí i dalším kolegům z hnutí ANO

Potvrdila, že černobílé billboardy s nápisem „Za Babiše bylo líp“ platí hnutí ANO. „Platí to hnutí ANO. Vzniklo to trošku spontánně,“ pravila Schillerová. Ostatní hosté ve studiu se v tu chvíli hlasitě rozesmáli.

Ale Schillerová pokračovala. „Na nás se denně obracejí stovky lidí, kteří jsou nespokojení. A toto jsou lidé, kteří měli tu odvahu a propůjčili kampani svou tvář. Samozřejmě, že to platí hnutí ANO. Je to naše kampaň. Ale ti lidé do toho šli dobrovolně a nejsou to placení herci. Je to připomenutí toho, že prostě lidé začínají být velmi nespokojení s touto vládou a s tím, jak přistupuje k řešení krizí,“ vysvětlovala exministryně financí. 

O kampani na jednom z videí promluvil také šéf hnutí ANO Andrej Babiš a zdůraznil, že lidi, kteří tvrdí, že za Babiše bylo líp, považuje za statečné.

„My jsme hlavně rádi, že jde o kampaň, ve které jde o naši podporu, kde už není Babiš na billboardu. Jeden protibabišovský týdeník to změnil. To není žádná fotobanka, to jsou skuteční lidé. Ti lidé jsou stateční, protože podporují Babiše po té antibabišovské masáži. Hlavně od České televize,“ řekl Babiš.

Teď představil video „s první statečným - dvaaosmdesátiletým panem Václavem“.

Postarší muž na videu mluví o svých zdravotních těžkostech, přičemž spílá vládě, že důchodcům nepřispívá dostatek financí. „Tato vláda nepřispívá vůbec ani důchodcům, kterým kolikrát nezbude z důchodu už ani na léky, protože ty se neustále zdražují. A samozřejmě i se zdražováním energií to všechno vede k tomu, že mnohdy lidem z důchodu nezůstane mnoho a musejí kupovat jenom základní potraviny,“ přibližuje nespokojený občan špatnou situaci starší generace.

Babišova vláda se podle mínění muže o důchodce starala dobře. „Vláda Andreje Babiše myslela na důchodce a důchodci jim určitě nebyli lhostejní,“ říká s tím, že předchozí kabinet důchodcům obstarával, aby měli „aspoň normální životní úroveň zajištěnou“.

„Za Babiše bylo určitě líp,“ uzavírá naštvaný občan.

Ukázalo se však, že pan Václav není nespokojený senior, který by stál zcela mimo politiku, nýbrž horlivý sympatizant hnutí ANO. Na tuto skutečnost upozornil twitterový účet s označením „Poslední skaut“. A přidal fotografii, kde senior Václav Jelínek stojí po boku poslance ANO Martina Kolovratníka.

„Tipnul bych si, že úplně nejlíp mu bylo za bolševiků. Director, Tesla Hradec Králové duben 1988 – květen 1990 Production Director, Tesla Přelouč září 1981 – duben 1988,“ lze se také dočíst na Twitteru.

Expertka na tvorbu mediálních kampaní a politoložka Anna Shavit označila kampaň za povedenou a konstatovala, že vláda Petra Fialy na ni může reagovat jen těžko.

Babišův „pan Václav“

Babišův „pan Václav“

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

18:20 „Scénář kauzy odešel Wollnerovi ve 22:58.“ Výbuch! Bývalá reportérka ČT odhalila, proč kauza kolem Hlubučka nešla dávno ven

Někdejší elitní policista Robert Šlachta, který se proslavil především policejním zásahem na Úřadu v…