Spiklenecké teorie jsou dnes poměrně populární, možná za to může i dříve dobře známý seriál Akta X, v jehož téměř každém díle bylo možné najít za reálným děním někoho, kdo sledoval jiné zájmy a jen připravoval situace podle svých potřeb. V dnešní moderní době, kdy konspirátoři jednají maximálně skrytě i s použitím nejmodernější techniky, je ale velmi těžké prokázat některá podezření a s pomocí důkazů přeměnit některé konspirační teorie na nezpochybnitelná fakta. Např. kauza Edwarda Snowdena ovšem ukázala, že řada spikleneckých teorií může mít reálný základ.
Ke konspiraci sáhli už Adam s Evou
Solis hned v úvodu poznamenal, že se o konspiračních teoriích často hovoří např. v čase kolem 11. září. V příslušných textech komentátoři vyjadřují opovržení nad konspiračními teoriemi, protože tyto narušují jistou jednotu společnosti, která se hodí k ovládnutí občanů. Jedinou „správnou pravdu" v tomto podání vysílají veřejnoprávní média.
Celý pořad můžete zhlédnout ZDE
S těmi má Solis problém, protože jako jazykově vybavený člověk čítává ruský, íránský i venezuelský tisk, takže se dostává k informacím, které představují různé úhly pohledu. Navíc tajné služby pracují s různými možnostmi řešení konfliktů na mezinárodní scéně. K některým z uvažovaných operací došlo, k jiným ne.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp