Za vším hledej ženu. Časopis propírá důvody, proč Mládek nedostal prověrku

20.01.2014 12:54 | Zprávy
autor: adr

Mezi kandidáty na ministry ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) se podle týdeníku Respekt nachází i člověk, který nezískal bezpečnostní prověrku. Řeč je o Janu Mládkovi, který má stanout v čele resortu průmyslu a obchodu. Jak píše ve svém editorialu Erik Tabery, veřejnost by měla vědět, jestli je někdo z členů kabinetu možným bezpečnostním rizikem.

Za vším hledej ženu. Časopis propírá důvody, proč Mládek nedostal prověrku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Jan Mládek, stínový ministr za ČSSD

Časopis Respekt se rozhodl pátrat po příčině, která stojí za neudělením bezpečnostní prověrky budoucího ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD). Ten o prověrku žádal hned dvakrát, v roce 2001 ji coby první náměstek ministra nedostal. Podruhé o ni žádal v roce 2005, ale ve funkci ministra zemědělství skončil dřív, než osvědčení získal, a tak řízení o jeho udělení skončilo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kde usedne Pavel? Zeman připomíná, že politik by neměl být směšný

15:28 Kde usedne Pavel? Zeman připomíná, že politik by neměl být směšný

Turci jsou zdvořilí, ale co si o nás asi tak myslí? Ostrá kritika i debaty o porušení diplomatického…