Žáček z ÚSTRu, dnes poslanec ODS: Jak mohl slib poslanců číst komunista Filip? Oni nechtějí rozvíjet demokracii, chtějí její destrukci

23.11.2017 20:02 | Zprávy

Pavel Žáček, bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů, je poslancem. Čerstvě se stal také členem ODS, za kterou kandidoval ještě jak nestraník. Domnívá se, že dnes vstupujeme do zvláštní éry Andreje Babiše (ANO) a komunistů. Budeme si prý muset zvyknout na to, že Andrej Babiš každý den říká něco jiného a to, co říkal včera, už dnes nemusí platit. Pokud jde o přímou volbu prezidenta, Žáček vychválil Mirka Topolánka a obul se do Miloše Zemana.

Žáček z ÚSTRu, dnes poslanec ODS: Jak mohl slib poslanců číst komunista Filip? Oni nechtějí rozvíjet demokracii, chtějí její destrukci
Foto: Archiv P. Žáčka
Popisek: Pavel Žáček

Žáček byl podle vlastních slov zaskočen, když viděl, že poslanecký slib za všechny zvolené poslance pronášel předseda KSČM Vojtěch Filip. Jako bývalý šéf ÚSTRu je přesvědčen, že slib mohl pronášet někdo jiný – např. nejstarší poslanec, naznačil v debatě pro server Seznam Zprávy.cz. To, že za všechny mluvil Vojtěch Filip, ukazuje, do jak zvláštní doby vstupujeme. Vstupujeme do doby, kdy slib za všechny poslance skládá komunista a vítězem voleb se stalo hnutí ANO, které Andrej Babiš vede poněkud autoritářsky.

Prozradil také, které strany zastoupené ve Sněmovně považuje za demokratické. Na prvním místě zmínil ODS, přidal TOP 09 a STAN. Moderátorka Renata Kalenská se ho zeptala, zda mezi demokraty řadí i lidovce, když je zatím nejmenoval. „Samozřejmě, omlouvám se,“ uvedl Žáček. Demokratičností si prý není zcela jist u Pirátů. Podle jeho názoru bude záležet na tom, jak se pánové projeví. Není bez zajímavosti, že ani Žáček, ani Kalenská nezmínili sociální demokracii.

Je tedy zřejmé, že komunisty, SPD Tomia Okamury a hnutí ANO nepovažuje za demokratické. Proč mezi nedemokratické strany počítá také uskupení Andreje Babiše?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Německé návrhy na změny v EU

Unijním státům, které podle nové německé vlády nerespektují „principy právního státu“, mají být prý důsledně pozastavovány finanční prostředky a omezována hlasovací práva. Je to pravda, a co vy na to? A je vůbec možné, aby jeden stát měnil legislativu celé EU, a to i bez toho, aby s tím souhlasily v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

22:18 „Sovětský svaz nebyl osvoboditel, ale okupant.“ Oficiálně z vlády. Foltýn to vypustil mezi Čechy

Strategická komunikace České republiky se připojila k mezinárodní kampani, která upozorňuje na zneuž…