Zaorálek bude jednat s íránským ministrem zahraničí

11.11.2016 6:25 | Zprávy

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) se dnes v Praze sejde se svým íránským protějškem Mohammadem Džavádem Zarífem. Zaríf společně s podnikatelskou delegací přijíždí do Česka v situaci, kdy se Írán otevírá světu po zrušení sankcí, které na něj mezinárodní společenství uvalilo kvůli jeho jadernému programu.

Zaorálek bude jednat s íránským ministrem zahraničí
Foto: pixabay.com
Popisek: Írán

Zaorálek bude se Zarífem jednat zejména o rozvoji politických i ekonomických vztahů Česka s Íránem. Bývalý ministr zahraničí a nynější předseda představenstva Česko-slovensko-íránské obchodní komory Jan Kavan ČTK už dříve řekl, že Írán vnímá jako perspektivní trh zejména pro české firmy působící v energetice, strojírenství a petrochemii.

Zarífa vedle jednání se Zaorálkem čekají také schůzky s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD).

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

AKTUALIZUJEME Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebn…