Zaorálek promluvil o Zemanovi: Chmurný závěr prezidentování

03.05.2022 19:12 | On-line

Bývalý ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) poradil možnému kandidátovi na prezidenta Josefu Středulovi, aby nekandidoval s podporou žádného politického subjektu. „Zajímavou figuru z něj dělá to, že je pevně spojen s obranou zaměstnanců,“ uvedl Zaorálek. Vyjádřil se také k současnému prezidentovi Miloši Zemanovi, který prý prožívá chmurný závěr prezidentování s rekordně nízkou podporou veřejnosti.

Zaorálek promluvil o Zemanovi: Chmurný závěr prezidentování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Zaorálek ve vysílání CNN Prima NEWS rozebíral možné levicové kandidáty na prezidenta, přičemž přišla řeč i na současnou hlavu státu. „Závěr prezidentování Miloše Zemana je chmurný. Řekl bych, že jeho podpora je nyní rekordně nízká. Jeho akcie jsou dole, je to smutné,“ řekl Zaorálek a kritizoval zejména prezidentskou milost pro šéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka.

Nejen kvůli tomu už Zaorálek Zemana dávno nepovažuje za levicového prezidenta. „Prezident, který se omezuje na podporu svých loajálních pomocníků? To podle mě nemá s levicovostí nic společného. Stejně tak jeho zahraniční politické postoje, tam bychom taky nic moc levicového nenašli,“ prohlásil exministr zahraničí.

Zeman podle něj nebyl levicovým kandidátem ani v roce 2013. „Ta jeho kandidatura se spíše nesla v nějaké kritice tehdejší vlády Petra Nečase, než že by akcentoval levicová témata,“ dodal Zaorálek.

Tomu se jeví jako poměrně silný kandidát na prezident šéf odborů Josef Středula, kterého právě Miloš Zeman ve volbě veřejně podpořil. „Josef Středula by mohl být silný kandidát. Rozhodnutí je na něm. Kdyby se mu podařilo postoupit do druhého kola, tak on je ten kandidát, který by mohl vzít například Andreji Babišovi docela hodně hlasů,“ uvedl Zaorálek.

V prezidentské volbě podle Zaorálka příliš nepomáhá, když je někdo stranicky spojen s konkrétní stranou, v případě Středuly by tak prý bylo lepší, aby se nesnažil oslovit voliče některé ze stran. „On by to spíše měl hrát přes to, že mu díky práci v odborech vždy záleželo více na lidech než na něm samém. To, že je pevně spojen s obranou zaměstnanců, z něj dělá zajímavou figuru,“ řekl Zaorálek, že má Středula určitě šanci stát se prezidentem.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

podáte rezignaci pane ministře Rakušane

Pane ministře obhajujete neobhajitelné. Po skutečnostech, které se veřejnost dozvěděla prostřednictvím MF dnes je na místě vaše rezignace. To, že policisté přišli na fakultu a šli jen do prvního patra, dál je to nezajímalo, i když už měli povědomost o tom, že hledaný je vrah, a ten se skutečně nachá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

15:30 To by bylo, aby nebyl rekord. Šikovně strčený teploměr. Jenže si všimli

Padl nový teplotní rekord. Tuto frázi mohou televizní diváci slyšet v mnoha obměnách. I ve Velké Bri…