Zaorálek v ČT podpořil Bidena. Trump je prý „nebezpečný muž“. Pak ale nastoupil Kobza

05.11.2020 23:05 | Zprávy
autor: rak

Ministr kultury a bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) doufá, že prezidentské volby ve Spojených státech vyhraje kandidát demokratů Joe Biden. V pořadu Události, komentáře vzpomenul, že když se s ním sešel v Praze, tak na něj působil jako „příjemný chlapík“, a myslí si, že když zvítězí, Spojené státy se vrhnou na tvorbu aliancí ve vztahu k otázce koronaviru, klimatické změny či pohledu na Čínu. Místopředseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Jiří Kobza (SPD) očekává po amerických volbách „bouřlivé období“. Upozornil, že by se v případě úspěchu Bidena stala viceprezidentkou Kamala Harrisová, která podle něj „asi nebude mít spojování ve svém slovníku“.

Zaorálek v ČT podpořil Bidena. Trump je prý „nebezpečný muž“. Pak ale nastoupil Kobza
Foto: Repro Youtube
Popisek: Biden vs. Trump - koláž

Zaorálek označil současnou hlavu Spojených států za „nebezpečného muže“. „Když jsem se dnes díval na ty jeho tweety, tak mi to připadalo, že vytváří chaos,“ řekl. Trumpova snaha o pozastavení sčítání hlasů podle něj „zpochybňuje demokratickou proceduru“.

Kobza se Zaorálkem souhlasil s tím, že „demokratické hodnoty dostávají na frak“. Upozornil však, že někteří voliči tvrdí, že za ně již někdo volil korespondenčně a bylo jim znemožněno volit. Podle něj se tak zopakuje scénář z roku 2000, kdy došlo k přepočítání hlasů. Obává se prý, co nyní ve Spojených státech nastane.

„Takováto nestabilita se děje ve chvíli, kdy dochází k určitému vlivu ve světě,“ varoval následně Zaorálek s tím, že nyní v zemi do lednové inaugurace nové hlavy státu hrozí nestabilita.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…