Západ ovládli, teď to proniká k nám. Jiří Weigl varoval před činností Milionu chvilek

27.11.2019 20:39

Bývalý kancléř a dnes výkonný ředitel Institutu Václava Klause Jiří Weigl Barboře Tachecí v Českém rozhlasu sdělil, že činnost spolku Milion chvilek považuje za znepokojivou. Domnívá se, že se na ulici nemá rozhodovat o tom, kudy se může vydat tato země. Zdůraznil také, že většina české společnosti je konzervativní a odmítá západní progresivistickou agendu, která se k nám tlačí.

Západ ovládli, teď to proniká k nám. Jiří Weigl varoval před činností Milionu chvilek
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jiří Weigl

„Fenomén Milionu chvilek a demonstrací, které svolal, jsou pro mne velmi znepokojivým zjevem, protože dokumentují, jak se velmi hluboce rozestupuje ta propast v naší společnosti. Jak se naše společnost polarizuje. Skutečnost, že se čtvrt milionu lidí neváhá vydat na Letenskou pláň, aby ukázala, že je velmi nespokojená s poměry, v situaci kdy na druhé straně ti, proti kterým protestují, vedou žebříčky popularity a průzkumy ukazují, že jsou daleko v podpoře potenciálních kandidátů před těmi svými konkurenty, tak to ukazuje, že ta společnost se polarizuje,“ varoval Weigl. „A já mám skutečně obavy, pokud se to bude prohlubovat, jak ta naše demokracie bude dále fungovat,“ doplnil.

Anketa

Byl Václav Klaus st. dobrý prezident?

35%
65%
hlasovalo: 11820 lidí

Podotkl, že demokracie může fungovat tehdy, když většina společnosti najde shodu, kudy máme jít; pokud se většina společnosti na směřování neshodne, je to problém. Nikomu prý nechce upírat právo vyjadřovat se na demonstracích. „Ale představa, že se má o dalším směřování země rozhodovat na ulici, to je špatný směr,“ zaznělo také z úst Jiřího Weigla. Pokud nám jde o budoucnost tohoto státu, tak musíme podle hosta vzít v potaz, že na druhé straně je velká skupina lidí, která stávajícího předsedu vlády a jeho politické partnery podporuje.

Weigl také věří, že většina české společnosti je konzervativní a věří, že manželství je svazkem toliko jednoho muže a jedné ženy, že být matkou je posláním ženy, že to není žádná diskriminace, že možnosti člověka ovlivňovat změny klimatu jsou velmi omezené, a tak podobně.

„Ta progresivistická agenda, která prostupuje mezinárodními organizacemi a která už ovládla ten politický mainstream na Západě a k nám prostě velmi agresivně proniká, tak ta je většině našich občanů cizí, ale akorát se jim zdá, že to nebezpečí je natolik akutní, aby se shromažďovali na Letenské pláni nebo kdekoliv jinde,“ uvedl Weigl.

Václav Klaus mladší se podle Weigla s Trikolórou snaží tuto konzervativní mlčící většinu oslovit a postavit hráz proti progresivismu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mpTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

15:30 Pavel přilil olej do ohně. „Čína není přátelskou zemí,“ řekl. Mezinárodně

Vítěz prezidentských voleb Petr Pavel se v rozhovoru pro Financial Times vyjádřil k pondělnímu telef…