Zas*aný komouši, táhněte do p*dele, naštvala se doktorka Samková

16.07.2012 9:26 | Zprávy

ČSSD míří do Bruselu, respektive Štrasburku, vydatná kádrová posila. Jiřího Havla, který minulý týden zemřel, střídá Vojtěch Mynář. Ten přináší do Evropského parlamentu dosud nevídanou zkušenost hrdiny budovatelského románu. Jeho minulost moudrého stranického funkcionáře na stavbě plynovodu, neustále citující zamilovaného soudruha Mamulu, je pro mnohé těžko rozdýchatelná.

Zas*aný komouši, táhněte do p*dele, naštvala se doktorka Samková
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

„Vojta Mynář mi říká, že v Orenburgu platí staré kunčické heslo: My stavíme stavbu, stavba staví nás,“ píše spisovatel Jiří Stano v novele My z Orenburgu, popisující stavbu sovětského plynovodu. Na něm podle pamětníků novopečený europoslanec skutečně vykonával funkci předsedy celostaveništního stranického výboru, což prý byla větší funkce, než ředitel celé stavby. Žádnou dělnickou práci však prý na stavbě nevykonával, byť sám tvrdí opak.

„Stavba je pro každého účastníka vizitkou, která sama bude mluvit o člověku jako o politicky vyspělém občanu a zaníceném internacionalistovi,“ sliboval v románu ostravskému krajskému tajemníkovi Miroslavu Mamulovi. Obávaného ostravského stalinistu prý také v knize neustále cituje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

12:12 Na koho ukázal Masaryk. Úder Fridrichové a Witowské

Nově odhalených slov Tomáše Garrigue Masaryka se chytly i bývalé osobnosti ČT, Světlana Witowská a N…